Skorzystaj z najwyższej jakości badań diagnostycznych

W Varsovia Dental przed poważnymi zabiegami zawsze przeprowadzamy szereg badań, które pozwalają nam na określenie stopnia rozwoju infekcji lub wady i zaplanowanie odpowiedniej terapii. Korzystamy tylko z najnowocześniejszych sprzętów do diagnostyki obrazowej RTG I technologii diagnostycznych, które pozwalają nam na osiągnięcie precyzyjnych wyników i zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa pacjentów.

Jak wygląda usługa

W naszej klinice przed ważnym zabiegiem wykonujemy szereg badań diagnostycznych. Posiadamy nowoczesny sprzęt do wykonywania obrazowania RTG, który pozwala nam na tworzenie projekcji pojedynczych zębów, a także kompletnych pantomogramów (rzut przedni obydwu szczęk) i cefalogramów (rzut boczny czaszki), stawów żuchwowo-skroniowych czy zatok. To sprawdzone rozwiązania, które pozwalają zdiagnozować choroby zębów, przyzębia, kości i zatok ocenić stan przed i po leczeniu kanałowym czy poprawnie i precyzyjnie zaplanować terapię ortodontyczną.

Poza badaniami obrazowymi, w niektórych przypadkach wykonujemy także dodatkowe testy, takie jak test PET, pozwalający na wykrycie patogenów powodujących paradontozę, badanie pozycji główki stawowej stawu skroniowo-żuchwowego czy badanie poziomu witaminy D3 przed założeniem implantu. Dysponujemy również stomatologiczną kamerą wewnątrzustną, która pozwala na dokładne zobrazowanie pacjentowi sytuacji w jego jamie ustnej.

diagnostyka

Wskazania

Nie warto bać się RTG i zwlekać z badaniami diagnostycznymi. Na testy do Varsovia Dental udasz się:

Przy próchnicy zębów i chorobach przyzębia

Przed planowanym leczeniem ortodontycznym, implantologicznym i protetycznym

W przypadkach schorzeń rzadkich, np. hiperdoncji

Aby określić położenie zębów zatrzymanych lub źle wyrżniętych

Przebieg

Badania RTG (prześwietlenie zębów), zarówno pojedynczego zęba, jak i zdjęcia cefalometryczne i pantomograficzne, trwają niezwykle krótko. Wykonanie projekcji trwa zaledwie kilka sekund. Pacjent w trakcie wykonywania badania jest zabezpieczony specjalnym kaftanem, który ogranicza dopływ promieniowania do ciała pacjenta.

prześwietlenie zębów Warszawa Śródmieście

Umów się na wizytę

Powiązane artykuły

Diagnostyka RTG – czy jest bezpieczna?

Stomatologiczne badanie rentgenowskie są podstawą diagnostyki. Dzięki nim lekarze mogą wydać precyzyjną opinię na temat danego przypadku, a co za… View Article

Uzupełnianie braków zębowych po ekstrakcji

Pacjenci często pytają, kiedy najlepiej uzupełnić brak zęba po ekstrakcji. Najlepszym rozwiązaniem jest uzupełnienie pustej przestrzeni zaraz po wygojeniu zębodołu,... View Article

Specjaliści

CENNIK

Przegląd pierwszorazowego pacjenta - z pisemnym planem leczenia100 zł
Przegląd, kontrola jamy ustnej100 zł
Wypełnienie kompozytowe320-480 zł
Rekonstrukcja zęba400-600 zł
Opatrunek tymczasowy100 zł
Opatrunek tlenek cynku150 zł
Opatrunek leczniczy (Fuji Triage)200 zł
Bonding-licowanie zęba kompozytem wysokoestetycznym800 zł
Konturing zęba - poprawienie formy zęba kompozytem wysokoestetycznym200-300 zł
Leczenie nadwrażliwości za ząb50 zł
Licówka kompozytowa1000 zł
Usunięcie diastemy za ząb600 zł
Znieczulenie50 zł

Pozostałe usługi

Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez
Varsovia Dental
na zdrowie ludzi i środowisko

Podstawa prawna: ustawa Prawo Atomowe / Dz. U. 2019 poz. 1792/ zgodnie z ar. 32 c pkt. 2

Jednostka prowadzi działalność związaną z narażeniem na promieniowanie jonizujące w celach medycznych polegającej na uruchomieniu pracowni rentgenowskiej i stosowaniu aparatów rtg.

Jednostka prowadzi kontrolę narażenia pracowników za pomocą dawkomierzy  środowiskowych. W ciągu 12 miesięcy 2019r nie stwierdzono przekroczenia dawek granicznych dla personelu oraz osób z ogółu ludności, przebywających na terenie  i w otoczeniu jednostki organizacyjnej.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie dawek granicznych promieniowania jonizującego (Dz.U. z 2005 poz. 168) oraz znowelizowanej ustawy Prawo Atomowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1792) – dopuszczalna wartość narażenia na promieniowanie jonizujące wynosi:

  • Pracownicy – 20 mSv/rok na całe ciało i oczy; 500 mSv/rok na dłonie, przedramiona;
  • Ogół ludności – 1m Sv/rok na całe ciało; 15 mSv na oczy; 50 mSv/rok na skórę.

Na podstawie pomiarów środowiskowych stwierdza się, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące w ciągu 2019r. nie miała negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.

Umów się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 516 940 400 lub