Chirurgia stomatologiczna

Profesjonalny chirurg stomatolog w Warszawie

Chirurg stomatologiczny to specjalista, do którego zgłosisz się z poważnymi problemami śluzówki czy przyzębia. To do chirurga udają się pacjenci w przypadkach, gdy trzeba usunąć ząb (np. nieodpowiednio wyrastające ósemki), a w obszar jego kompetencji wchodzi także leczenie ciężkich schorzeń przyzębia, błony śluzowej (walka z zapaleniami, ale także usuwanie włókniaków, naddziąślaków a nawet guzów o charakterze nowotworopodobnym) i tkanki kostnej, a także niestandardowych zmian anatomicznych takich jak hiperdoncja czy przetoki kostno-twarzowe. W Varsovia Dental skorzystasz z usług profesjonalistów korzystających z najnowocześniejszego sprzętu, co gwarantuje wysoką szansę na szybkie i poprawne przejście terapii.

Jak wygląda usługa

W Varsovia Dental chirurg stomatologiczny podejmuje się różnego rodzaju zabiegów. Aby zminimalizować ryzyko dyskomfortu, poza znieczuleniem miejscowym oferujemy także możliwość zastosowania sedacyjnej mieszanki gazów – podtlenku azotu i tlenu, które zmniejszają lęk i prowadzą do rozluźnienia pacjenta. Pozwala to na spokojne i skuteczne przebycie zabiegu chirurgicznego.

Jednym z najczęściej wykonywanych przez chirurga zabiegów jest ekstrakcja źle wyrastających lub zatrzymanych ósemek i wstawianie implantów. Taki specjalista zajmuje się także zabiegami obejmującymi obszar błony śluzowej jamy ustnej i przyzębia takimi jak wycinanie patologicznych zmian na śluzówce i wysłanie do badania histopatologicznego czy przecięcie wędzidełka. Chirurg odpowiedzialny jest również za przebieg większości zabiegów przedprotetycznych na śluzówce i implantologicznych. To on planuje leczenie mające na celu regenerację tkanki kostnej i instalację implantu, robi chirurgiczne przedłużenie korony klinicznej przed założeniem koron porcelanowych, plastykę tkanek miękkich i pogłębienie przedsionka jamy ustnej, gdy protezy źle leżą.

Kompetencje chirurga stomatologicznego są naprawdę szerokie i to zazwyczaj on zajmie się planowaniem skomplikowanych terapii. Jest on specjalistą, do którego warto udać się, kiedy zaobserwujesz niepokojące zmiany w obrębie dziąseł i całej jamy ustnej – chirurg zajmuje się nawet guzami nowotworowymi. Może on również pomóc zaplanowaniu terapii, której celem jest odbudowanie tkanki kostnej lub ortopedyczne leczenie po złamaniu zęba lub urazie stawu skroniowo- żuchwowego.

chirurgia-stomatologiczna

Wskazania

Kiedy warto udać się do chirurga stomatologicznego w Varsovia Dental?

W przypadku zatrzymania zębów lub wystąpienia zębów dodatkowych

Gdy trzeba usunąć ząb zniszczony

Gdy chcesz wstawić implanty

Przed rozpoczęciem terapii ortodontycznej

W przypadku walki z paradontozą

W celu przeprowadzenia plastyki tkanek miękkich – dziąseł, wędzidełka etc.

Jeśli zaobserwujesz niepokojące zmiany lub guzy w obrębie jamy ustnej

Przebieg

Wszystkie zabiegi w Varsovia Dental rozpoczynamy od zastosowania środka znieczulającego i ewentualnie również sedacyjnego. Do klasycznych znieczuleń miejscowych używamy ultrakainy, która jest wstrzykiwana bezpośrednio we fragment tkanki dziąsłowej na której przeprowadza się zabieg, lub sąsiadującej z zębem, na którym będzie pracował lekarz. Znieczulenie sedacyjne podaje się drogą wziewną. To bezpieczna mieszanka gazów – podtlenku azotu i tlenu, która wprowadza pacjenta w stan lekkiego otępienia, zmniejsza strach przed zabiegiem oraz natężenie odczuwania bodźców bólowych.

Jednym z podstawowych zabiegów, który wchodzi w kompetencje chirurga Varsovia Dental jest ekstrakcja zębów, najczęściej – niewyrżniętych zębów ósmych. Chirurgiczne usuwanie polega na częściowym rozcięciu dziąsła, w celu dostania się do źle wyrastającego zęba. W niektórych przypadkach zdarza się, że korony ósemek są ułożone w dziąśle całkowicie poziomo i zajmują miejsce trzonowców, prowadząc do stłoczenia się zębów i późniejszych problemów z układem żuchwy. Szybka i skuteczna ekstrakcja zatrzymanego zęba może pozwolić zaoszczędzić pacjentowi długotrwałej i kosztownej terapii ortodontycznej. Do kompetencji chirurga należy także usuwanie zmian i remodelowanie niektórych elementów jamy ustnej – na przykład, po wycięciu dużego guza czy podczas leczenia przetoki.

Chirurg stomatologiczny jest specjalistą, który może Ci pomóc na wielu płaszczyznach – również w takich przypadkach, w których nie spodziewałbyś się szukać u niego pomocy. Stomatolog zajmujący się chirurgią doskonale zna anatomię i ewentualne anomalie, jakie mogą wystąpić w elementach kostnych i stawowych okolic jamy ustnej. Może on wskazać poprawną drogę na przykład podczas leczenia dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych zabiegach przeprowadzanych przez chirurgów z Varsovia Dental, sprawdź zakładki Implantologia i Leczenie paradontozy.

Chirurg stomatolog Warszawa Śródmieście

Umów się na wizytę

Powiązane artykuły

Uzupełnianiem braków zębowych po ekstrakcji

Pacjenci często pytają, kiedy najlepiej uzupełnić brak zęba po ekstrakcji. Najlepszym rozwiązaniem jest uzupełnienie pustej przestrzeni zaraz po wygojeniu zębodołu,... View Article

Specjaliści

Umówi się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 22 465 11 75 lub