Chirurgia stomatologiczna

Profesjonalny chirurg stomatolog w Warszawie

Chirurg stomatologiczny to specjalista, do którego zgłosisz się z poważnymi problemami śluzówki czy przyzębia. To do chirurga udają się pacjenci w przypadkach, gdy trzeba usunąć ząb (np. nieodpowiednio wyrastające ósemki), a w obszar jego kompetencji wchodzi także leczenie ciężkich schorzeń przyzębia, błony śluzowej (walka z zapaleniami, ale także usuwanie włókniaków, naddziąślaków a nawet guzów o charakterze nowotworopodobnym) i tkanki kostnej, a także niestandardowych zmian anatomicznych takich jak hiperdoncja czy przetoki kostno-twarzowe. W Varsovia Dental skorzystasz z usług profesjonalistów korzystających z najnowocześniejszego sprzętu, co gwarantuje wysoką szansę na szybkie i poprawne przejście terapii.

Jak wygląda usługa

W Varsovia Dental chirurg stomatologiczny podejmuje się różnego rodzaju zabiegów. Aby zminimalizować ryzyko dyskomfortu, poza znieczuleniem miejscowym oferujemy także możliwość zastosowania sedacyjnej mieszanki gazów – podtlenku azotu i tlenu, które zmniejszają lęk i prowadzą do rozluźnienia pacjenta. Pozwala to na spokojne i skuteczne przebycie zabiegu chirurgicznego.

Jednym z najczęściej wykonywanych przez chirurga zabiegów jest ekstrakcja źle wyrastających lub zatrzymanych ósemek i wstawianie implantów. Taki specjalista zajmuje się także zabiegami obejmującymi obszar błony śluzowej jamy ustnej i przyzębia takimi jak wycinanie patologicznych zmian na śluzówce i wysłanie do badania histopatologicznego czy przecięcie wędzidełka. Chirurg odpowiedzialny jest również za przebieg większości zabiegów przedprotetycznych na śluzówce i implantologicznych. To on planuje leczenie mające na celu regenerację tkanki kostnej i instalację implantu, robi chirurgiczne przedłużenie korony klinicznej przed założeniem koron porcelanowych, plastykę tkanek miękkich i pogłębienie przedsionka jamy ustnej, gdy protezy źle leżą.

Kompetencje chirurga stomatologicznego są naprawdę szerokie i to zazwyczaj on zajmie się planowaniem skomplikowanych terapii. Jest on specjalistą, do którego warto udać się, kiedy zaobserwujesz niepokojące zmiany w obrębie dziąseł i całej jamy ustnej – chirurg zajmuje się nawet guzami nowotworowymi. Może on również pomóc zaplanowaniu terapii, której celem jest odbudowanie tkanki kostnej lub ortopedyczne leczenie po złamaniu zęba lub urazie stawu skroniowo- żuchwowego.

chirurgia-stomatologiczna

Wskazania

Kiedy warto udać się do chirurga stomatologicznego w Varsovia Dental?

W przypadku zatrzymania zębów lub wystąpienia zębów dodatkowych

Gdy trzeba usunąć ząb zniszczony

Gdy chcesz wstawić implanty

Przed rozpoczęciem terapii ortodontycznej

W przypadku walki z paradontozą

W celu przeprowadzenia plastyki tkanek miękkich – dziąseł, wędzidełka etc.

Jeśli zaobserwujesz niepokojące zmiany lub guzy w obrębie jamy ustnej

Przebieg

Wszystkie zabiegi w Varsovia Dental rozpoczynamy od zastosowania środka znieczulającego i ewentualnie również sedacyjnego. Do klasycznych znieczuleń miejscowych używamy ultrakainy, która jest wstrzykiwana bezpośrednio we fragment tkanki dziąsłowej na której przeprowadza się zabieg, lub sąsiadującej z zębem, na którym będzie pracował lekarz. Znieczulenie sedacyjne podaje się drogą wziewną. To bezpieczna mieszanka gazów – podtlenku azotu i tlenu, która wprowadza pacjenta w stan lekkiego otępienia, zmniejsza strach przed zabiegiem oraz natężenie odczuwania bodźców bólowych.

Jednym z podstawowych zabiegów, który wchodzi w kompetencje chirurga Varsovia Dental jest ekstrakcja zębów, najczęściej – niewyrżniętych zębów ósmych. Chirurgiczne usuwanie polega na częściowym rozcięciu dziąsła, w celu dostania się do źle wyrastającego zęba. W niektórych przypadkach zdarza się, że korony ósemek są ułożone w dziąśle całkowicie poziomo i zajmują miejsce trzonowców, prowadząc do stłoczenia się zębów i późniejszych problemów z układem żuchwy. Szybka i skuteczna ekstrakcja zatrzymanego zęba może pozwolić zaoszczędzić pacjentowi długotrwałej i kosztownej terapii ortodontycznej. Do kompetencji chirurga należy także usuwanie zmian i remodelowanie niektórych elementów jamy ustnej – na przykład, po wycięciu dużego guza czy podczas leczenia przetoki.

Chirurg stomatologiczny jest specjalistą, który może Ci pomóc na wielu płaszczyznach – również w takich przypadkach, w których nie spodziewałbyś się szukać u niego pomocy. Stomatolog zajmujący się chirurgią doskonale zna anatomię i ewentualne anomalie, jakie mogą wystąpić w elementach kostnych i stawowych okolic jamy ustnej. Może on wskazać poprawną drogę na przykład podczas leczenia dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych zabiegach przeprowadzanych przez chirurgów z Varsovia Dental, sprawdź zakładki Implantologia i Leczenie paradontozy.

Chirurg stomatolog Warszawa Śródmieście

Umów się na wizytę

Powiązane artykuły

Specjaliści

Umówi się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 22 465 11 75 lub