Stomatologia zachowawcza

Profilaktyka i leczenie próchnicy

Stomatologia zachowawcza to dział, który zajmuje się zwalczaniem i profilaktyką chorób związanych z rozwojem próchnicy. Dzięki klasycznym i skutecznym metodom możliwe jest wyleczenie zębów, wypełnienie ubytków i zachowanie naturalnego szkliwa w dobrej kondycji przez długie lata.

Jak wygląda usługa

Stomatologią zachowawczą nazywa się ogół procedur związanych z profilaktyką chorób próchnicy i zachowaniem naturalnego oraz zdrowego szkliwa przez wiele lat. To nie tylko zabiegi w gabinecie, ale także działania higieniczne, które podejmujesz sam na co dzień. Terapia zachowawcza w zasadzie nigdy się nie kończy – należy pamiętać o stałych kontrolach, które pozwolą wcześnie zauważyć i zahamować infekcję, zanim doprowadzi ona do nieodwracalnych zmian w miazdze lub przyzębiu.

W Varsovia Dental wykonujemy klasyczne zabiegi polegające na mechanicznym usunięciu zainfekowanego fragmentu tkanki i wypełnieniu powstałego ubytku za pomocą plomby. U nas zapiszesz się również na szereg zabiegów higienistycznych i wzmacniających szkliwo, takich jak skaling, piaskowanie czy lakowanie bruzd. W naszej klinice pomagamy pacjentom walczyć również z nadwrażliwością i jej przyczynami, wykorzystując do tego specjalistyczne preparaty desensytyzujące.

stomat zachowawcza-1

Wskazania

Na przegląd i leczenie zęba warto udać się, gdy:

Odczuwasz objawy bólowe w jamie ustnej

Odczuwasz ból podczas spożywania twardych, ciepłych lub zimnych pokarmów

Wyczuwasz nieprzyjemny zapach z jamy ustnej

Nawracają bóle zęba wcześniej leczonego

Ponad pół roku nie odwiedzałeś gabinetu dentystycznego

Przebieg

Klasyczny zabieg leczenia zęba w Varsovia Dental zawsze odbywa się z użyciem znieczulenia miejscowego, które znacząco zwiększa komfort pacjenta podczas zabiegu. Za pomocą mechanicznego wiertła usuwa się chorą tkankę zęba, następnie ubytek zabezpiecza się specjalnie przygotowaną plombą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykonywaniu zabiegów higienizacyjnych, sprawdź zakładkę profilaktyka.

Umów się na wizytę

Powiązane artykuły

Specjaliści

CENNIK

Przegląd pierwszorazowego pacjenta50 zł
Koferdam60 zł
Wypełnienie kompozytowe180-350 zł
Rekonstrukcja zęba300-500 zł
Opatrunek tymczasowy100 zł
Opatrunek tlenek cynku130 zł
Wypełnienie czasowe glasionomer150 zł
Leczenie nadwrażliwości za ząb50 zł
Licówka kompozytowa400-600 zł
Usunięcie diastemy za ząb300 zł

Umówi się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 22 465 11 75 lub