Skuteczna terapia ortodontyczna w Varsovia Dental

Leczenie ortodontyczne wpływa nie tylko na estetykę uśmiechu, ale również na zdrowie pacjenta. Pozwala ono zapobiec poważnym problemom, bezpośrednio związanym z wadami zgryzu, ustawić prawidłowo zęby, a nawet zmienić położenie żuchwy i proporcje i estetykę twarzy. Terapię ortodontyczną możesz zacząć w każdym wieku – już po pierwszej wizycie kontrolnej przekonasz się, że możesz osiągnąć efekt swojego wymarzonego uśmiechu.

Jak wygląda usługa

Terapii ortodontycznej może poddać się zarówno dziecko, jak i osoba dorosła. Warto jak najwcześniej zacząć walczyć z wadami zgryzu u swojej pociechy, ale jeśli Twoi rodzice o to nie zadbali, to w Varsovia Dental mamy przygotowane kilka sposobów leczenia dorosłych, również takie, które na celu mają minimalizację dyskomfortu pacjenta.

W klinice dentystycznej Varsovia wykorzystujemy różne metody walki z nieodpowiednim ułożeniem żuchwy i zębów. Dobra terapia ortodontyczna powinna cechować się przede wszystkim indywidualnym podejściem. To dlatego dla naszych pacjentów mamy przygotowane tylko najlepsze sprzęty i technologie. Znajdziesz u nas klasyczne aparaty ruchome, aparaty stałe metalowe i kryształowe oraz niewidoczne nakładki Invisalign, doskonałe dla podejmujących terapię osób dorosłych, które nie mogą z różnych przyczyn zdecydować się na klasyczny aparat.

ortodoncja

Wskazania

Do wskazań kwalifikujących do podjęcia terapii ortodontycznej, należą:

Wrodzone wady zgryzu

Diastema

Wady nabyte w wyniku oddziaływania czynników środowiskowych

Problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym

Przebieg

Terapia ortodontyczna składa się z kilku zróżnicowanych etapów. Pierwszym z nich jest konsultacja wstępna oraz wykonanie niezbędnych badań obrazowych, które dostarczą prowadzącemu terapię lekarzowi informacji o budowie i układzie struktur w jamie ustnej pacjenta. Dopiero wtedy możliwe jest zaplanowanie całego leczenia.

W kolejnym etapie następuje założenie aparatu, często poprzedzone separacją, czyli włożeniem specjalnych, rozpychających gumek pomiędzy zęby boczne. Najpierw szkliwo zostaje dokładnie oczyszczone a następnie na powierzchnię zębów nakleja się za pomocą specjalnego polimeru zamki, które zostaną na swoich miejscach do końca trwania leczenia. Potem ortodonta zakłada do nich łuk, czyli elastyczny drut, który jest wymieniany na kolejnych wizytach. Kroki te są pominięte przez pacjentów decydujących się na Invisalign – ten aparat to nakładki, które można wyjąć z ust, a lekarz daje tylko wskazówki i harmonogram, który pozwala na skuteczną terapię nakładkami.

Leczenie ortodontyczne wymaga stałej kontroli lekarza prowadzącego. Kolejnym etapem terapii jest odwiedzanie gabinetu na wizytach kontrolnych, zazwyczaj raz na 4, 6 lub 8 tygodni. Stomatolog sprawdza wtedy postęp leczenia a także stan szkliwa i przyzębia. Następuje wtedy również ewentualna wymiana łuków i ligatur. Niedotrzymywanie terminów wizyt może skutkować znacznym przedłużeniem się trwania terapii ortodontycznej.

Na ostatniej wizycie następuje zdjęcie aparatu stałego. Ortodonta rozpoczyna zabieg od usunięcia gumek lub ligatur, następnie przy użyciu specjalnych kleszczy odkleja zamki. Po zdjęciu aparatu następuje dokładne czyszczenie, piaskowanie i polerowanie szkliwa, które pomaga dodatkowo pozbyć się wszelkich przebarwień i nagromadzonej płytki nazębnej.

Po zakończeniu terapii często zalecane jest noszenie specjalnego aparatu retencyjnego, mającego na celu utrzymanie uzyskanych podczas terapii efektów. W zależności od rodzaju wady, specjalista z Varsovia Dental dobierze indywidualnie: ruchomą podniebienną płytkę retencyjną, szynę retencyjną lub retainer w formie drucika, przyklejonego na zęby od strony języka.

Efekty naszej pracy

Umów się na wizytę

Powiązane artykuły

Najlepszy moment na pierwszą wizytę u ortodonty

Aparat ortodontyczny dla dzieci - od kiedy? Po co iść  do ortodonty z małym dzieckiem – przecież mlecznych zębów się... View Article

Specjaliści

CENNIK

Konsultacja ortodontyczna150 zł
Plan leczenia, analiza zgryzu i Twarzoczaszki250 zł
Modele diagnostyczne250 zł
Analiza czynnościowa zwarcia Gebera i użyciem łuku twarzowego oraz omówienie planu leczenia (cena obejmuje 2 wizyty, dotyczy zaburzeń stawowych)900 zł
Aparaty stałe
Aparat ortodontyczny stały metalowy2500 zł
Aparat metalowy samoligaturujący 3100 zł
Aparat w kolorze złota ICONIX2600 zł
Aparat kryształowy (estetyczny w kolorze szkliwa)3200 zł
Aparat kryształowy samoligaturujący3500 zł
Wizyta awaryjna doklejenie zamka, zgubiony zamek, pierścień50-100 zł
Wizyta kontrolna z wymianą łuku w zależności od rodzaju aparatu190-350 zł
Łuk powlekany na biało dopłata do wizyty50 zł
Łuk estetyczny z metalu rodowanego, dopłata do wizyty20 zł
Wymiana ligatur oba łuki100 zł
Mikrośruba800 zł
Łuk podniebny typu Goshgarian, łuk podjęzykowy, quad helix650 zł
Hyrax1200 zł
Kontrola i aktywacja Hyrax, łuk Goshgarian150 zł
Zdjęcie aparatu 1 łuk250 zł
Zdjęcie aparatu i założenie retencji 1 łuk750 zł
Zdjęcie aparatu i założenie retencji 2 łuki1500 zł
Retencja stała500 zł
Zdjęcie retencji stałej200 zł
Szyna retencyjna 500 zł
Retencja ruchoma650 zł
Modele po zakończeniu leczenia250 zł
Aparaty ruchome
Konsultacja, modele ortodontyczne, plan leczenia300 zł
Płytka Schwarza, jedna śruba850 zł
Płytka Schwarza, 2 śruby950 zł
Aparat dwuszczękowy (aktywator, twin-block)1000-1400 zł
Płytka przedsionkowa400 zł
Naprawa aparatu150-350 zł
Wizyta kontrolna z ruchomym aparatem120 zł
Wizyta kontrolna z dwoma aparatami ruchomymi160 zł
Aparaty nakładkowe
INVISALIGN full20 000 zł
INVISALIGN lite12 500 zł
INVISALIGN TEEN20 500 zł
Odsłonięcie zęba zatrzymanego przed leczeniem ortodontycznym i naklejenie zamka800 zł

Czytaj więcej

Komfortowe leczenie ortodontyczne Warszawa – ortodoncja Warszawa – aparat na zęby Warszawa

Klinika Varsovia Dental proponuje zaawansowany proces diagnostyczny. Każde leczenie powinno opierać się na wyczerpujących informacjach o danym przypadku. Aby je zdobyć, często konieczne staje się przeprowadzenie szeregu badań: zdjęcia rentgenowskie, modele, analiza cefalometryczna czaszki czy tomografia komputerowa. Na miejscu dysponujemy aparaturą do przeprowadzenia badań diagnostycznych, co znacznie usprawnia cały proces i pozytywnie wpływa na komfort leczonej osoby. Właściwie rozpoznanie, profesjonalnie przeprowadzone leczenie oraz satysfakcjonujący efekt to dla nas całkowita podstawa; nie zapominamy również o innych kwestiach, które decydują o tym, że pacjent/pacjentka czuje się dobrze w gabinecie.

U nas mogą się Państwo spodziewać otwartej, przyjaznej atmosfery. Wychodzimy z założenia, że w pełni profesjonalne leczenie ortodontyczne nie może obyć się bez empatii specjalisty. Ważne jest zaufanie do lekarza oraz świadomość, że w razie jakichkolwiek wątpliwości, czy pytań, można otwarcie o nich powiedzieć. Od początku naszej działalności staramy się wytworzyć w naszej klinice pozytywną atmosferę. Wierzymy, że świetny ortodonta z Warszawy musi wiedzieć, w jaki sposób zatroszczyć się o pacjenta również od tej strony. W końcu leczenie ortodontyczne przeważnie wiąże się z koniecznością odbywania regularnych wizyt u specjalisty. Dbamy o to, żeby nasi pacjenci i pacjentki chętnie do nas wracali.

 

Aparat ortodontyczny dla dorosłych Warszawa – dlaczego warto zdecydować się na jedną z naszych opcji?

W warszawskiej klinice mają Państwo do wyboru kilka wariantów aparatów. Przed założeniem każdego z nich konieczne jest wyleczenie wszystkich ubytków i chorób dziąseł. Takie leczenie ortodontyczne motywuje więc do kompleksowego zadbania o stan uzębienia. Już sam ten fakt sprawia, że aparat ortodontyczny dla dorosłych to korzystne rozwiązanie. Można tu wyróżnić jednak dużo więcej zalet.

Skuteczne leczenie ortodontyczne Warszawa to często sposób na walkę z kompleksami. Nie tak rzadko zdarza się przecież, że wątpliwości co do stanu uzębienia sprawiają, że osoba uśmiecha się rzadziej, wstydzi się i stara się nie być w centrum zainteresowania. Ortodoncja w Warszawie jest w stanie rozwiązać ten problem, korygując ułożenie zębów i pozytywnie wpływając na codzienne samopoczucie leczonej osoby. Względy estetyczne to tylko jedna z kwestii, na które wpływa aparat.

 

Jakich innych efektów mogą się Państwo spodziewać, nosząc aparat ortodontyczny dla dorosłych?

Pewność siebie to istotna sprawa, ale często ważniejszym powodem, skłaniającym do założenia aparatu są względy zdrowotne. Bywa, że to właśnie one decydują o konieczności założenia aparatu. Z taką sytuacją mamy do czynienia np. wtedy, gdy ekstrakcja zęba spowodowała przesunięcie się zębów sąsiednich. Ortodonta może w takiej sytuacji zalecić założenie aparatu i w ten sposób zatroszczyć się o odpowiednie ustawienie zębów, które jest wymagane przed zastosowaniem np. implantów stomatologicznych lub wdrożeniem innego leczenia protetycznego jak korony, licówki czy mosty.

Dorosłe osoby mogą borykać się także z różnorodnymi konsekwencjami wad zgryzu. Można do nich zaliczyć np.:

  • dolegliwości bólowe głowy;
  • ścieranie się zębów;
  • ból stawu skroniowo – żuchwowego

Współczesna ortodoncja często jest w stanie rozprawić się z takimi problemami właśnie za pośrednictwem aparatów ortodontycznych.

 

Przeciwwskazania do założenia aparatu ortodontycznego

Nowoczesne rozwiązania, które obecnie proponuje ortodoncja, wyróżniają się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Każdy rodzaj leczenia ma jednak pewne przeciwwskazania i dotyczy to także aparatów ortodontycznych. Ortodonta nie założy aparatu, jeśli pacjent bądź pacjentka zmaga się z próchnicą lub ubytkami. Pierwszym krokiem musi być więc wyleczenie zębów. Innymi przeciwwskazaniami może okazać się: cukrzyca; choroby przyzębia, zaburzenia hormonalne czy choroby związane z niską odpornością. Dokładnie zapoznamy się z Państwa stanem zdrowia, a następnie wdrożymy odpowiednie rozwiązania. Na szczęście w większości przypadków założenie aparatu ortodontycznego jest możliwe. Serdecznie zachęcamy do konsultacji z naszymi specjalistami.

 

Aparat ortodontyczny stały metalowy Warszawa – Varsovia Dental – Sprawdzona ortodoncja

Oferujemy również:

aparat ortodontyczny stały kryształowy Warszawa oraz aparat ortodontyczny clear aligner Warszawa, a także aparat ortodontyczny dla dorosłych Warszawa

Aparat na zęby Warszawa

Aparat ortodontyczny stały to rodzaj aparatu, który jest montowany na stałe na zębach pacjenta i pozostaje tam przez cały okres leczenia. W Warszawie dostępne są dwa rodzaje aparatów stałych: kryształowy i metalowy.

Aparat ortodontyczny stały kryształowy to aparat, który jest wykonany z kompozytu kryształowego, co czyni go niemal niewidocznym. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą leczyć swoje zęby, ale nie chcą, aby było to widoczne dla innych.

Aparat ortodontyczny stały metalowy jest wykonany z metalu, co czyni go bardziej widocznym niż aparat kryształowy. Jednak jest to również skuteczne rozwiązanie leczenia ortodontycznego.

Clear aligner, to rodzaj aparatów ortodontycznych, które są całkowicie przezroczyste, dlatego też niemal nie są widoczne. Są one wykonane z tworzywa sztucznego i są produkowane na indywidualne zamówienie dla pacjenta. Clear alignery są przeznaczone do leczenia niektórych rodzajów wad zgryzu.

W Warszawie dostępne są różne rodzaje aparatów ortodontycznych, każdy z nich ma swoje zalety i wady. Lekarz ortodonta pomaga pacjentowi wybrać odpowiedni rodzaj aparatu, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i oczekiwania pacjenta.

 

 

Ortodonta Warszawa – – Varsovia Dental – Ortodoncja Warszawa

Umów się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 516 940 400 lub