Skuteczna terapia ortodontyczna w Varsovia Dental

Leczenie ortodontyczne wpływa nie tylko na estetykę uśmiechu, ale również na zdrowie pacjenta. Pozwala ono zapobiec poważnym problemom, bezpośrednio związanym z wadami zgryzu, ustawić prawidłowo zęby, a nawet zmienić położenie żuchwy i proporcje i estetykę twarzy. Terapię ortodontyczną możesz zacząć w każdym wieku – już po pierwszej wizycie kontrolnej przekonasz się, że możesz osiągnąć efekt swojego wymarzonego uśmiechu.

Jak wygląda usługa

Terapii ortodontycznej może poddać się zarówno dziecko, jak i osoba dorosła. Warto jak najwcześniej zacząć walczyć z wadami zgryzu u swojej pociechy, ale jeśli Twoi rodzice o to nie zadbali, to w Varsovia Dental mamy przygotowane kilka sposobów leczenia dorosłych, również takie, które na celu mają minimalizację dyskomfortu pacjenta.

W klinice dentystycznej Varsovia wykorzystujemy różne metody walki z nieodpowiednim ułożeniem żuchwy i zębów. Dobra terapia ortodontyczna powinna cechować się przede wszystkim indywidualnym podejściem. To dlatego dla naszych pacjentów mamy przygotowane tylko najlepsze sprzęty i technologie. Znajdziesz u nas klasyczne aparaty ruchome, aparaty stałe metalowe i kryształowe oraz niewidoczne nakładki Invisalign, doskonałe dla podejmujących terapię osób dorosłych, które nie mogą z różnych przyczyn zdecydować się na klasyczny aparat.

ortodoncja

Wskazania

Do wskazań kwalifikujących do podjęcia terapii ortodontycznej, należą:

Wrodzone wady zgryzu

Diastema

Wady nabyte w wyniku oddziaływania czynników środowiskowych

Problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym

Przebieg

Terapia ortodontyczna składa się z kilku zróżnicowanych etapów. Pierwszym z nich jest konsultacja wstępna oraz wykonanie niezbędnych badań obrazowych, które dostarczą prowadzącemu terapię lekarzowi informacji o budowie i układzie struktur w jamie ustnej pacjenta. Dopiero wtedy możliwe jest zaplanowanie całego leczenia.

W kolejnym etapie następuje założenie aparatu, często poprzedzone separacją, czyli włożeniem specjalnych, rozpychających gumek pomiędzy zęby boczne. Najpierw szkliwo zostaje dokładnie oczyszczone a następnie na powierzchnię zębów nakleja się za pomocą specjalnego polimeru zamki, które zostaną na swoich miejscach do końca trwania leczenia. Potem ortodonta zakłada do nich łuk, czyli elastyczny drut, który jest wymieniany na kolejnych wizytach. Kroki te są pominięte przez pacjentów decydujących się na Invisalign – ten aparat to nakładki, które można wyjąć z ust, a lekarz daje tylko wskazówki i harmonogram, który pozwala na skuteczną terapię nakładkami.

Leczenie ortodontyczne wymaga stałej kontroli lekarza prowadzącego. Kolejnym etapem terapii jest odwiedzanie gabinetu na wizytach kontrolnych, zazwyczaj raz na 4, 6 lub 8 tygodni. Stomatolog sprawdza wtedy postęp leczenia a także stan szkliwa i przyzębia. Następuje wtedy również ewentualna wymiana łuków i ligatur. Niedotrzymywanie terminów wizyt może skutkować znacznym przedłużeniem się trwania terapii ortodontycznej.

Na ostatniej wizycie następuje zdjęcie aparatu stałego. Ortodonta rozpoczyna zabieg od usunięcia gumek lub ligatur, następnie przy użyciu specjalnych kleszczy odkleja zamki. Po zdjęciu aparatu następuje dokładne czyszczenie, piaskowanie i polerowanie szkliwa, które pomaga dodatkowo pozbyć się wszelkich przebarwień i nagromadzonej płytki nazębnej.

Po zakończeniu terapii często zalecane jest noszenie specjalnego aparatu retencyjnego, mającego na celu utrzymanie uzyskanych podczas terapii efektów. W zależności od rodzaju wady, specjalista z Varsovia Dental dobierze indywidualnie: ruchomą podniebienną płytkę retencyjną, szynę retencyjną lub retainer w formie drucika, przyklejonego na zęby od strony języka.

Efekty naszej pracy

Umów się na wizytę

Powiązane artykuły

Najlepszy moment na pierwszą wizytę u ortodonty

Po co iść  do ortodonty z małym dzieckiem – przecież mlecznych zębów się nie prostuje. Bardzo często rodzice twierdzą, że... View Article

Specjaliści

CENNIK

Konsultacja ortodontyczna100 zł
Plan leczenia, analiza zgryzu i Twarzoczaszki150 zł
Modele diagnostyczne150 zł
Aparat ortodontyczny stały metalowy1900 zł
Aparat metalowy samoligaturujący2700 zł
Aparat kryształowy (estetyczny)2700 zł
Aparat kryształowy samoligaturujący3200 zł
Aparat stały zamki porcelanowe2400 zł
Aparat stały zamki porcelanowe i metalowe2200 zł
Wizyta kontrolna z wymianą łuku w zależności od rodzaju aparatu150-350 zł
Wymiana ligatur oba łuki60 zł
Mikrośruba600 zł
Łuk podniebienny350 zł
Hyrax800 zł
Aparat Nanca650 zł
Clear Aligner wyciski, analiza300 zł
Clear Aligner jedna faza leczenia - 1 łuk (3 nakładki)800 zł
Zdjęcie aparatu 1 łuk200 zł
Zdjęcie aparatu i założenie retencji 1 łuk500 zł
Zdjęcie aparatu i założenie retencji 2 łuki1000 zł
Retencja stała350 zł
Szyna retencyjna400 zł
Retencja ruchoma600 zł
Płytka Schwarza, jedna śruba700 zł
Płytka Schwarza, dwie śruby750 zł
Aparat dwuszczękowy (aktywator, twin-block)700-1200 zł
Naprawa aparatu150-250 zł
Wizyta kontrolna z ruchomym aparatem100 zł
INVISALIGN wyciski, modele, badania1500 zł
INVISALIGN full15 500 zł
INVISALIGN lite11 000 zł
INVISALIGN TEEN16 500 zł
Odsłonięcie zęba zatrzymanego przed leczeniem ortodontycznym400 zł

Umówi się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 22 465 11 75 lub