Zamiast leczyć - zapobiegaj

Jeśli chcesz uniknąć kosztownych, długich i bolesnych terapii endodontycznych czy periodontologicznych, to warto żebyś zawczasu zadbał o odpowiednią profilaktykę schorzeń próchnicznych. Tylko codzienna pielęgnacja wspierana gabinetowymi zabiegami higienizacji gwarantuje odpowiednią ochronę i zdrowe szkliwo na lata.

Jak wygląda usługa

Codzienna pielęgnacja i czyszczenie zębów

Odpowiednia profilaktyka może umożliwić zachowanie zdrowego i naturalnego szkliwa na wiele lat oraz uniknięcie poważnych chorób przyzębia. Jej podstawą jest codzienna, domowa higiena – odpowiednie szczotkowanie zębów, używanie płynu antybakteryjnego, oraz czyszczenie obszarów międzyzębowych za pomocą nitki. Należy też pamiętać o odpowiedniej diecie – spożywanie dużych ilości cukru równoważy się z tworzeniem idealnego środowiska do rozwoju bakterii – to właśnie dlatego powinno się unikać nadmiaru łakoci.

Codzienną pielęgnację warto wesprzeć specjalistycznymi zabiegami higienicznymi. To proste procedury, które nie wymagają wcześniejszego przygotowania i w naszym gabinecie wykonywane są przez higienistkę. Należą do nich oczyszczający skaling, piaskowanie, a także polerowanie oraz wzmacniające lakierowanie lub (w przypadku młodszych pacjentów) lakowanie szkliwa. Wykonujemy również fluoryzację, która wspomaga mineralizację zębów i zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy.

profilaktyka

Wskazania

Jeśli posiadasz naturalne szkliwo – to wystarczający powód by co najmniej dwa razy w roku odwiedzić gabinet w celu przeprowadzenia zabiegów profilaktycznych. O higienę szczególnie dbać powinny osoby noszące aparat stały i te ze schorzeniami organicznymi.

Przebieg

Higienizacja zębów

Zabiegi higieniczne są szybkie i łatwe do wykonania oraz praktycznie bezbolesne. Dowiedz się, jak przeprowadzamy je w Varsovia Dental.

Skaling – usuwanie kamienia nazębnego

Skaling to zabieg, który powinno wykonywać się co najmniej dwa razy w roku. Polega na rozbiciu i usunięciu zmineralizowanych złogów kamienia nazębnego z powierzchni nad i poddziąsłowych. Zabieg wykonujemy za pomocą skalera ultradźwiękowego, ze specjalną, chłodzoną głowicą.

Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów pozwala na usunięcie przebarwień i osadów miękkich, które tworzą się na zębach szczególnie łatwo, jeśli pacjent pali tytoń lub pije kawę, herbatę czy czerwone wino. Przeprowadza się go z użyciem specjalnego preparatu, zawierającego piasek dentystyczny – specjalne drobinki, które są wydmuchiwane pod ciśnieniem i pozwalają na dokładne oczyszczenie najmniejszych zakamarków i przestrzeni międzyzębowych z bakterii i osadu. Cała procedura jest bezbolesna i trwa zazwyczaj do 15 minut. Tuż po piaskowaniu można przeprowadzić zabieg polerowania, który dodatkowo poprawia estetykę szkliwa.

Lakierowanie zębów u dzieci i dorosłych

Ostatnim elementem profesjonalnej higienizacji jest lakierowanie zębów. Zabieg polega na wcieraniu w szkliwo specjalistycznego preparatu mineralizującego bogatego we fluor lub bioaktywne wapno. Ta procedura znacząco wzmacnia szkliwo i zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy. Co więcej, może ona również pomóc w walce z nadwrażliwością.

Lakowanie zębów u dzieci

Doskonałym zabiegiem higienizacyjnym dla najmłodszych pacjentów jest lakowanie zębów. Polega ono na uszczelnieniu i wygładzeniu bruzd zębowych, za pomocą specjalnego lakieru na bazie naturalnej żywicy. Mniejsza ilość wgłębień znacząco ułatwia dziecku dokładne mycie zębów i zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji, a co za tym idzie – może uratować zarówno rodzica, jak i dziecko przed męczącymi wizytami w gabinecie stomatologicznym.

Umów się na wizytę

Powiązane artykuły

Profilaktyka stomatologiczna i zabiegi higienizujące

Zdrowe zęby i piękny uśmiech to istotny element wizerunku każdego z nas. Dlatego też oprócz domowej pielęgnacji, powinniśmy regularnie odwiedzać… View Article

Specjaliści

CENNIK

Skaling (oba łuki)/(jeden łuk)160 zł/80 zł
Piaskowanie (oba łuki)150 zł
Fluoryzacja (oba łuki) 100 zł
Pakiet (skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja)320 zł

Czytaj więcej

Varsovia Dental – skaling zębów Warszawa, czyszczenie zębów Warszawa, lakierowanie zębów Warszawa, lakierowanie zębów u dorosłych Warszawa, usuwanie kamienia nazębnego Warszawa,
Czyszczenie zębów u dentysty Warszawa – Varsovia Dental

Umów się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 516 940 400 lub