Stomatologia estetyczna

Nowoczesne metody na poprawę wyglądu zębów

Stomatologią estetyczną określa się szereg różnego typu zabiegów mających na celu poprawienie wyglądu naszego uśmiechu i doprowadzenie go do perfekcji. To właśnie dzięki nim pozbędziesz się przebarwień czy drobnych ubytków i zyskasz uśmiech celebryty.

Jak wygląda usługa

Do zabiegów stomatologii estetycznej zaliczają się zarówno proste, higieniczne procedury, takie jak piaskowanie czy skaling, jak i skomplikowane zabiegi protetyczne. W Varsovia Dental skorzystasz kompleksowo z pomocy higienistki i protetyka, którzy pomogą Ci uzyskać efekt uśmiechu celebryty. Wykonasz u nas między innymi profilaktyczne zabiegi skalingu, który pomaga oczyścić zęby dużo lepiej niż szczoteczka i piaskowania, pozwalającego na pozbycie się niedostępnych resztek pokarmów i przebarwień z powierzchni zęba. Varsovia Dental proponujemy również dwie metody wybielania – nakładkowe, w domu lub w gabinecie, wykonywane z użyciem lasera. Higienistki wykonują również zabiegi polerowania szkliwa.

Estetyczne zabiegi, do których rękę przykłada protetyk, to między innymi odtwarzanie szkliwa licówkami, bondingiem oraz nakładkami typu inlay i onlay. Do tej kategorii zalicza się każdy zabieg implantologiczny i protetyczny, który ma na celu poprawę wyglądu Twojego uśmiechu.

stomatologia estetyczna

Wskazania

Wskazaniami do zabiegów stomatologii estetycznej są:

Narost płytki nazębnej

Przebarwienia i zmiana koloru szkliwa

Ubytki w szkliwie

Niezadowalająca forma, kształt, kolor zębów

Przerwy między zębami

Przebieg

Zabiegi higienizacyjne to zazwyczaj proste procedury, do których nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Skaling polega na usunięciu za pomocą ultradźwięków zmineralizowanej płytki bakteryjnej z całej powierzchni zębów, co zapobiega szybkiemu rozwojowi próchnicy. Zabieg piaskowania przeprowadzany jest przy użyciu specjalnej zawiesiny, zawierającej drobinki substancji czyszczącej. Zabiegi higienizacyjne są ważnym elementem profilaktyki poważnych schorzeń zębów.

Wybielanie w naszym gabinecie przeprowadzamy za pomocą dwóch metod. Niezwykle skuteczne jest wybielanie za pomocą laserowej lampy. Na zęby pacjenta nakłada się specjalny żel wybielający, który jest aktywowany przez naświetlanie seriami po 15 minut. Tą metodą można szybko osiągnąć poprawę koloru zębów nawet o kilka odcieni, a efekt może utrzymywać się przez lata.

Stomatologia estetyczna
wybielanie zębów

Wybielanie nakładkowe to metoda, dzięki której pacjent może przeprowadzić dłuższą kurację wybielającą w domu. Na wizycie w gabinecie stomatologicznym, dentysta tworzy odlew szczęki, na podstawie którego powstają indywidualne nakładki wybielające dla pacjenta. Są one smarowane specjalnym wybielającym żelem i zakładane na podstawie harmonogramu sporządzonego przez dentystę prowadzącego terapię. Ta metoda jest tańsza od lasera, natomiast bardziej czasochłonna. Aby utrzymać najbardziej zadowalający efekt, przy obydwu metodach należy do dwóch tygodni po zakończeniu terapii stosować tzw. białą dietę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykonywaniu zabiegów protetycznych, sprawdź zakładki protetyka i implantologia.

Umów się na wizytę

Powiązane artykuły

Stomatologia estetyczna – zabiegi i przeciwwskazania

Kiedyś o wyglądzie naszych zębów decydowała szczodrość natury. Dziś z pomocą przychodzi nam stomatologia estetyczna – dziedzina medycyny poświęcająca się… View Article

Specjaliści

Czytaj więcej

Wybielanie zębów Warszawa – Varsovia Dental stomatologia estetyczna

Umów się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 516 940 400 lub