Endodoncja

Endodoncja to dział stomatologii zachowawczej, zajmujący się leczeniem chorób miazgi zęba, czyli tkanki, znajdującej się wewnątrz korony. Obejmuje także terapię tkanek okołowierzchołkowych zęba. Stosuje się ją wtedy, kiedy paciorkowce, czyli bakterie próchnicy zaczynają infekować w komorze i kanałach przebiegających w korzeniu zęba. Co to oznacza dla pacjenta?

Jak wygląda usługa

Zapalenie miazgi zęba może wiązać się z silnymi dolegliwościami bólowymi, ale może również przebiegać bezobjawowo. W Varsovia Dental przeprowadzimy diagnostykę RTG, która pozwala wykryć chore kanały i poprawnie zaplanować leczenie. Zabieg zawsze odbywa się pod znieczuleniem miejscowym i przy użyciu koferdamu, który ogranicza dopływ płynów dezynfekujących i chroni drogi oddechowe pacjenta. Po dobrze wykonanym leczeniu endodontycznym, nawet martwy ząb może służyć jeszcze wiele lat. Jeśli jego kliniczna korona jest mocno zniszczona, to możemy również wykonać odpowiednie wypełnienia protetyczne za pomocą porcelanowej korony, która może być też częścią większej protezy.

W Varsovia Dental szczególną uwagę przykładamy do precyzyjnego wykonania zabiegu. Jeśli kanały są oczyszczone niepoprawnie lub źle wypełnione, to objawy mogą wrócić. W naszej klinice wykonujemy także rewizję leczenia kanałowego oraz ponowne wypełnienia kanałów.

leczenie-kanalowe

Wskazania

Na zabieg endodontyczny w naszej klinice udasz się:

Kiedy odczuwasz silny ból zęba, wskazujący na zapalenie miazgi

W przypadku martwicy miazgi

Jeśli obserwujesz u siebie poważne ubytki próchnicze

Jeśli pojawiają się wskazania protetyczne – przed wykonaniem mostu lub korony.

Przebieg

Leczenie endodontyczne polega na usunięciu chorej, unerwionej miazgi zęba za pomocą narzędzi kanałowych, czyli małych pilników oraz opracowaniu chemicznym kanałów, które polega na ich płukaniu za pomocą specjalistycznych leków, aktywowanych ultradźwiękami. Kanały poddane są mechanicznemu i chemicznemu procesowi oczyszczania z resztek zmienionych zapalnie tkanek w sterylnych warunkach. Podczas trwania zabiegu ząb jest odizolowany od reszty jamy ustnej za pomocą koferdamu, który zapobiega reinfekcji bakteriami ze śliny pacjenta.

Wszystkie zabiegi przeprowadzane w Varsovia Dental są wykonywane zgodnie z protokołami Polskiego i Amerykańskiego Towarzystwa Endodontycznego. Używamy tylko sprzętu renomowanych marek – niezwykłą precyzję podczas przeprowadzania leczenia kanałowego zapewniają nam mikroskop marki Leica. Dzięki temu możliwe jest dokładne opracowanie wszystkich kanałów, nawet tych dodatkowych i mało widocznych. Niezwykle pomocnym urządzeniem jest także nowoczesny endometr, wykonujący elektroniczny pomiar długości kanałów. Następnie są one oczyszczane za pomocą pilników ręcznych lub maszynowych i wypełniane gutaperką metodą kondensacji pionowej.

Długoletni sukces leczenia kanałowego przy zachowaniu stosowanych przez naszych lekarzy procedur jest na poziomie 85-95%. O rokowaniu decyduje wiele czynników, które są ocenianie przed rozpoczęciem leczenia. Zawsze pół roku i rok po zakończeniu leczenia kanałowego wykonujemy zdjęcie kontrolne zęba, żeby ocenić gojenie tkanek w okolicy okołowierzchołkowej.

leczenie kanałowe warszawa śródmieście

Efekty naszej pracy

Umów się na wizytę

Powiązane artykuły

Czym jest leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe, czyli leczenie endodontyczne ma na celu uratowanie zęba przed jego usunięciem. Co to jest leczenie kanałowe? Jest to... View Article

Specjaliści

CENNIK

Znieczulenie, dewitalizacja i opatrunek150 zł
Koferdam50 zł
Całkowite leczenie kanałowe (opracowanie i wypełnienie kanału) pod mikroskopem:
Siekaczyod 450 zł
Przedtrzonowców650 zł
Trzonowców900-1200 zł
Powtórne leczenie kanałowe:
Siekaczyod 500 zł
Przedtrzonowcówod 750 zł
Trzonowców800-1300 zł
Usunięcie złamanego narzędzia200-400 zł
Zamknięcie perforacji MTA250-300 zł
Tymczasowa odbudowa ścian do leczenia kanałowegood 100 zł
Usunięcie zębiniaka200-300 zł
Udrożnienie zobliterowanego kanału200-300 zł

Umówi się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 22 465 11 75 lub