Endodoncja

Endodoncja to dział stomatologii zachowawczej, zajmujący się leczeniem chorób miazgi zęba, czyli tkanki, znajdującej się wewnątrz korony. Obejmuje także terapię tkanek okołowierzchołkowych zęba. Stosuje się ją wtedy, kiedy paciorkowce, czyli bakterie próchnicy zaczynają infekować w komorze i kanałach przebiegających w korzeniu zęba. Co to oznacza dla pacjenta?

Jak wygląda usługa

Zapalenie miazgi zęba może wiązać się z silnymi dolegliwościami bólowymi, ale może również przebiegać bezobjawowo. W Varsovia Dental przeprowadzimy diagnostykę RTG, która pozwala wykryć chore kanały i poprawnie zaplanować leczenie. Zabieg zawsze odbywa się pod znieczuleniem miejscowym i przy użyciu koferdamu, który ogranicza dopływ płynów dezynfekujących i chroni drogi oddechowe pacjenta. Po dobrze wykonanym leczeniu endodontycznym, nawet martwy ząb może służyć jeszcze wiele lat. Jeśli jego kliniczna korona jest mocno zniszczona, to możemy również wykonać odpowiednie wypełnienia protetyczne za pomocą porcelanowej korony, która może być też częścią większej protezy.

W Varsovia Dental szczególną uwagę przykładamy do precyzyjnego wykonania zabiegu. Jeśli kanały są oczyszczone niepoprawnie lub źle wypełnione, to objawy mogą wrócić. W naszej klinice wykonujemy także rewizję leczenia kanałowego oraz ponowne wypełnienia kanałów.

leczenie-kanalowe

Wskazania

Na zabieg endodontyczny w naszej klinice udasz się:

Kiedy odczuwasz silny ból zęba, wskazujący na zapalenie miazgi

W przypadku martwicy miazgi

Jeśli obserwujesz u siebie poważne ubytki próchnicze

Jeśli pojawiają się wskazania protetyczne – przed wykonaniem mostu lub korony.

Przebieg

Leczenie endodontyczne polega na usunięciu chorej, unerwionej miazgi zęba za pomocą narzędzi kanałowych, czyli małych pilników oraz opracowaniu chemicznym kanałów, które polega na ich płukaniu za pomocą specjalistycznych leków, aktywowanych ultradźwiękami. Kanały poddane są mechanicznemu i chemicznemu procesowi oczyszczania z resztek zmienionych zapalnie tkanek w sterylnych warunkach. Podczas trwania zabiegu ząb jest odizolowany od reszty jamy ustnej za pomocą koferdamu, który zapobiega reinfekcji bakteriami ze śliny pacjenta.

Wszystkie zabiegi przeprowadzane w Varsovia Dental są wykonywane zgodnie z protokołami Polskiego i Amerykańskiego Towarzystwa Endodontycznego. Używamy tylko sprzętu renomowanych marek – niezwykłą precyzję podczas przeprowadzania leczenia kanałowego zapewniają nam mikroskop marki Leica. Dzięki temu możliwe jest dokładne opracowanie wszystkich kanałów, nawet tych dodatkowych i mało widocznych. Niezwykle pomocnym urządzeniem jest także nowoczesny endometr, wykonujący elektroniczny pomiar długości kanałów. Następnie są one oczyszczane za pomocą pilników ręcznych lub maszynowych i wypełniane gutaperką metodą kondensacji pionowej.

Długoletni sukces leczenia kanałowego przy zachowaniu stosowanych przez naszych lekarzy procedur jest na poziomie 85-95%. O rokowaniu decyduje wiele czynników, które są ocenianie przed rozpoczęciem leczenia. Zawsze pół roku i rok po zakończeniu leczenia kanałowego wykonujemy zdjęcie kontrolne zęba, żeby ocenić gojenie tkanek w okolicy okołowierzchołkowej.

leczenie kanałowe warszawa śródmieście

Efekty naszej pracy

Umów się na wizytę

Powiązane artykuły

Czym jest leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe, czyli leczenie endodontyczne ma na celu uratowanie zęba przed jego usunięciem. Co to jest leczenie kanałowe? Jest to... View Article

Specjaliści

Czytaj więcej

Leczenie kanałowe w Warszawie, czyli endodoncja (endodonta warszawa) bez bólu

Część osób przez całe życie obawia się kontroli u stomatologa. Zniechęceni doświadczeniami dzieciństwa lub bolesną wizytą, która odbyła się już w dorosłości, rezygnują z leczenia lub zwlekają do momentu, w którym ból jest nie do wytrzymania. Zależy nam na tym, żeby również takie osoby przekonały się, że nowoczesna stomatologia pozwala osiągnąć atrakcyjne efekty bez bólu. Współczesne leczenie endodontyczne, które proponujemy w naszym gabinecie w Warszawie, doskonale dowodzi, że jak najbardziej jest to możliwe.

Istnieje wiele różnych przyczyn, które mogą zdecydować o tym, że konieczne jest wdrożenie leczenia kanałowego. Do takich powodów można zaliczyć np. zapalenie miazgi, głęboką próchnicę, nadmierne starcie zębów, głębokie ubytki przyszyjkowe, obumarcie zęba wskutek zastosowania głębokiego wypełnienia. Warto zdawać sobie sprawę, że ząb nie zawsze daje znać o tym, że dzieje się coś złego. Czasem pacjent bądź pacjentka nie uskarża się na objawy i dopiero po zrobieniu zdjęcia rentgenowskiego lub podczas leczenia ubytku próchniczego okazuje się, że problem wymaga wsparcia endodonty. Nie da się więc przecenić wagi regularnych wizyt kontrolnych u stomatologa.

 

Czego mogą się Państwo spodziewać podczas wizyty – endodonta Warszawa w Varsovia Dental?

W leczeniu kanałowym bardzo istotne jest właściwie zaplanowanie wszystkich działań oraz posiadanie pełnych informacji o zębie. Nasz kompleksowy proces diagnostyczny daje nam dostęp do danych, na podstawie których możemy precyzyjnie określić, jakie działania należy podjąć i jakie metody leczenia kanałowego wybrać, aby efekt był optymalny. W codziennej pracy w dużym stopniu wspiera więc nas zaawansowana technologia, która gwarantuje Państwu dokładne zrealizowanie leczenia. Dlaczego to takie ważne?

Jeśli kanał zęba zostanie nieprawidłowo oczyszczony, może dojść do przewlekłego zapalenia okołwierzchołkowego. W czasach, gdy w leczeniu kanałowym nie wykorzystywano zaawansowanych rozwiązań technologicznych, brak doświadczenia stomatologa mógł doprowadzić także do takich problemów, jak przepełnienie lub niedopełnienie kanału. We współczesnej, profesjonalnej endodoncji te problemy nie występują.

 

Jakie zalety ma nowoczesne leczenie endodontyczne Warszawa?

Wcześniej wspomniana precyzja, którą można osiągnąć przy aktualnych współczesnych metodach, raz na zawsze zmieniła doświadczenia pacjenta, poddawanego leczeniu kanałowemu. Szczelne wypełnienie jamy zęba to całkowita postawa, bo to dzięki temu:

  • ząb będzie mógł posłużyć pacjentowi bądź pacjentce przez długi czas;
  • nie pojawią się żadne problemy zdrowotne, zapalenia tkanek itp.

Nowoczesne leczenie kanałowe zębów to także polepszenie doświadczeń osoby, przebywającej na fotelu dentystycznym. Nasi eksperci:

  • dokładnie informują, na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem

Strach i obawy często wynikają z niewiedzy. Chcemy, żeby pacjenci i pacjentki zawsze wiedzieli, czego spodziewać się na każdym etapie leczenia. Nasi stomatolodzy odpowiedzą także na wszystkie pytania, które będą Państwa nurtować.

  • dbają o to by, podczas leczenia osoby poddawane leczeniu nie odczuwały żadnych dolegliwości bólowych

Każdego dnia dowodzimy, że endodoncja w Warszawie może być bezbolesnym doświadczeniem. To dlatego osoby, które raz wybrały naszą klinikę, chętnie wracają na kontrolne wizyty stomatologiczne i zachęcają do odwiedzin swoich bliskich i znajomych.

  • sprawnie przeprowadzą leczenie endodontyczne

Czasy, gdy ten proces wymagał kilku wizyt u dentysty na szczęście odeszły w niepamięć. Jesteśmy tu po to, by zadbać o Państwa zęby w taki sposób, by nie przedłużać niepotrzebnie leczenia. W rezultacie nasi pacjenci i nasze pacjentki szybko mogą wrócić do swoich regularnych zajęć i nie stresować się sprawami związanymi z uzębieniem.

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa i okolice – zapraszamy!

Gorąco zachęcamy do zaufania naszym specjalistom i specjalistkom. Ich wieloletnie doświadczenie oraz wiedza na temat nowoczesnego leczenia endodontycznego gwarantuje, że Państwa wizyta w klinice przebiegnie w komfortowych, bezstresowych i bezpiecznych warunkach.

 

Leczenie endodontyczne Warszawa – endodoncja Warszawa – klinika stomatologiczna Varsovia Dental – Leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa

CENNIK

Konsultacja endodontyczna ze zdjęciem rtg zęba150 zł
Znieczulenie, dewitalizacja i opatrunek200 zł
Całkowite leczenie kanałowe (opracowanie i wypełnienie kanału) pod mikroskopem:
Ząb jednokanałowy800 zł
Ząb dwukanałowy1000 zł
Zęby trzonowe (trzy i więcej kanałowe)1000-1500 zł
Powtórne leczenie kanałowe:
Ząb jednokanałowy900 zł
Ząb dwukanałowyod 1100 zł
Zęby trzonowe (trzy i więcej kanałowe)od 1600 zł
Usunięcie złamanego narzędzia400 zł
Usunięcie wkładu koronowo-korzeniowego200-400 zł
Zamknięcie perforacji MTA400 zł
Tymczasowa odbudowa ścian do leczenia kanałowegood 150 zł
Usunięcie zębiniaka300 zł
Udrożnienie zobliterowanego kanału300 zł
Kontrola pół roku po leczeniu endodontycznym ze zdjęciem rentgenowskim130 zł

Umów się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 516 940 400 lub