Odzyskaj piękny uśmiech dzięki specjalistom z Varsovia Dental

Nowoczesne implanty zębowe pozwalają na odzyskanie pięknego i kompletnego uśmiechu, nawet lata po utracie zębów. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest odbudowanie tkanki kostnej, instalacja implantów czyli tytanowych śrub, które zastępują korzenie zębów i montaż na nich koron porcelanowych, które idealnie odwzorowują wygląd oraz cechy utraconych zębów.

Jak wygląda usługa

Implantologia to dziedzina stomatologii, która umożliwia znaczące poprawienie stanu zdrowia i wyglądu jamy ustnej pacjenta, a także przywrócenie funkcji takich jak żucie, gryzienie czy wyraźna mowa. Coraz szybszy rozwój tej dziedziny sprawia, że realne stają się zabiegi przeprowadzane nawet wiele lat po utracie zęba lub zębów. Zabieg polega na odbudowie tkanki kostnej w żuchwie i szczęce, w której umieszczane są tytanowe implanty wspierające regenerację. W drugim etapie terapii następuje założenie indywidualnie zaprojektowanych do potrzeb pacjenta koron, które spełniają doskonale tę samą rolę co naturalny ząb i nie różnią się od niego wyglądem ani funkcjonowaniem.

Dlaczego warto zdecydować się na implant? Ponieważ brak zęba może skutkować nieprzyjemnymi objawami w obrębie całej jamy ustnej, a nawet twarzy. Ubytek prowadzi do zaniku kości, przemieszczania się zębów wokół luki, a co za tym idzie – często również zmianą w wyglądzie twarzy, na którą możesz z początku nie zwrócić uwagi.

Implanty cechują się przede wszystkim niezwykłą trwałością – mogą z powodzeniem być używane przez dziesiątki lat. Są wygodniejsze w użyciu od mostów i protez, nie ma też obawy o przemieszczenie się implantu. To rozwiązanie, które najbardziej poprawia codzienny komfort życia pacjentów.

implanty-zebow

Wskazania

Wskazaniami do terapii implantologicznej są między innymi:

Utrata zębów związana z rozwojem chorób próchniczych

Niewykształcone zawiązki zębowe

Nieleczona paradontoza

Całkowity brak uzębienia

Przebieg

Kompletny zabieg implantacji zęba składa się z co najmniej dwóch wizyt. Na pierwszej z nich następuje umieszczenie tytanowych śrub (implantów) w tkance kostnej zęba. Zabieg przeprowadzany jest oczywiście przy znieczuleniu miejscowym, więc jest bezbolesny.

Po kilku tygodniach następuje czas drugiej wizyty, podczas której sprawdzany jest stan regeneracji kostnej. Jeśli implanty poprawnie się przyjęły, można przejść do następnego etapu leczenia, jednak w niektórych przypadkach rekonstrukcja kości może potrwać nawet do 6 miesięcy (na przykład u osób, które odpowiednio wcześnie nie zajęły się ubytkami). Kiedy kość jest już odnowiona i mocna, a implanty przyjęły się poprawnie, następuje zamontowanie porcelanowych koron. Mogą one przez dziesiątki lat z powodzeniem zastępować prawdziwe zęby, zarówno pod względem estetycznym, jak i użytkowym. Obecność implantów chroni tkankę kostną żuchwy lub szczęki przed zanikiem i pozwala przywrócić funkcję żucia i gryzienia do prawidłowego stanu.

implanty

Efekty naszej pracy

Umów się na wizytę

Powiązane artykuły

Specjaliści

CENNIK

Konsultacja implantologiczna150 zł
Implantacja część chirurgiczna (Osstem, Alpha Bio)2400 zł
Implantacja część chirurgiczna (Ankylos)3500 zł
Odsłonięcie implantu i śruba zabliźniająca (w zależności od typu implantu)400-500 zł
Korona na implancie - standardowa2100-3200 zł
Pełnoceramiczna korona na implancie3000-4000 zł
Korona na implancie Osstem, Alpha Bio2600 zł
Korona na implancie Ankylos3200 zł
Korona pełnoceramiczna na implancie Ankylos3500-4000 zł
Implant Premium Astra3300 zł

Umówi się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 22 465 11 75 lub