Skuteczne leczenie paradontozy
i profilaktyka chorób przyzębia

Paradontoza to nic innego, jak ciężkie zapalenie przyzębia, która może prowadzić nawet do utraty zębów. Głównym czynnikiem powodującym to schorzenie jest nadmiar odkładającego się kamienia nazębnego, prowadzący do wtórnych infekcji. Ryzyko potęguje również palenie tytoniu, wady zgryzu czy ubytki próchnicowe. Całe szczęście paradontozie można zapobiec, a kiedy już wystąpi – skutecznie z nią walczyć.

Jak wygląda usługa

Parodontoza to niebezpieczne schorzenie, które może rozwijać się na początku praktycznie niezauważone. Jej główną przyczyną jest nieodpowiednia higiena jamy ustnej, prowadząca do rozwoju bakterii. Idealnym środowiskiem do ich rozmnażania jest skamieniała płytka nazębna, która stale gromadzi się na zębach i nie może być dobrze usunięta za pomocą domowych metod. Ostatnie badania dowodzą również, że udział w rozwoju choroby i jej powikłań biorą również inne bakterie, nie utożsamiane wcześniej z chorobami zębów (w tym Prevotella, beztlenowa bakteria prowadząca do przewlekłego reumatoidalnego zapalenia stawów czy krętek blady spiralna bakteria wywołujący kiłę).

Nieleczona, paradontoza może powodować wiele powikłań w całym organizmie, głównie za sprawą bakterii dostających się do krwioobiegu. Pierwszymi objawami zapalenia przyzębia jest krwawienie z dziąseł, opuchlizna i nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, stopniowe rozchwianie zębów, a nawet ich wypadanie. Do najcięższych komplikacji wynikających z paradontozy można zaliczyć przewlekłe zapalenie stawów, choroby serca czy zapalenie nerek.

Zamiast leczyć, warto zapobiegać – szczególnie w przypadku tej choroby. Podstawą jest odpowiednia higiena jamy ustnej w warunkach domowych – dokładne szczotkowanie, korzystanie z płynów do płukania zabijających bakterie i nitkowanie przestrzeni pomiędzy zębami. Doskonałą formą profilaktyki są zabiegi higienizacji w gabinecie, takie jak skaling i piaskowanie, które pozwalają pozbyć się nawet najdrobniejszych fragmentów kamienia nazębnego z trudno dostępnych miejsc.

W terapii ciężkich przypadków paradontozy często wymagana jest interwencja nie tylko stomatologa, ale również chirurga stomatologicznego. Choroba prowadzi do głębokiego wyniszczenia tkanek przyzębia, a terapia chirurgiczna polega na odbudowie kości i stymulacji tkanek przyzębia do regeneracji. Kieszonki dziąsłowe leczy się za pomocą kiretażu, który pozwala na usunięcie kamienia z obszarów poddziąsłowych, a także tkanki dotkniętej zapaleniem.

periodontologia

Wskazania

Do specjalisty periodontologa w Varsovia Dental warto się umówić, jeśli zauważasz u siebie takie objawy, jak:

Krwawienie dziąseł

Nieanatomiczne ruchy zębów

Swędzenie i obrzmienie dziąseł

Nieprzyjemny zapach z jamy ustnej

Przebieg

W Varsovia Dental zawsze zaczynamy od dokładnej diagnostyki. Jeśli podejrzewasz u siebie chorobę, to wykonamy test PET, pozwalający na wykrycie paradontozy i szereg badań pomiarowych pozwalających określić postęp choroby.

Skuteczną metodą w walce szczególnie z początkowymi fazami paradontozy jest kiretaż. Polega on na fizycznym usunięciu zainfekowanej tkanki z kieszonek zębowych. Procedura wykonywana jest przy znieczuleniu miejscowym. W Varsovia Dental wykonujemy dwie wersje zabiegu – kiretaż zamknięty na kieszonkach mniejszych niż 5 mm i otwarty, który wymaga rozcięcia dziąsła w celu dostania się do zakażonego miejsca. Nasi specjaliści periodontolodzy podejmują się także zaawansowanych zabiegów plastyki dziąseł, która pozwala na pozbycie się uśmiechu dziąsłowego, poprawienie wyglądu i usunięcie nadmiaru kamienia nazębnego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach higienizacyjnych, pozwalających na zatrzymanie rozwoju paradontozy sprawdź zakładkę profilaktyka.

Umów się na wizytę

Powiązane artykuły

Paradontoza – leczenie i domowa profilaktyka

Paradontoza, inaczej zwana zapaleniem przyzębia, dotyka około 70% polskiego społeczeństwa. Warto wspomnieć, że jest to choroba dziedziczna i zakaźna, dlatego… View Article

Specjaliści

CENNIK

Konsultacja periodontologiczna z pomiarami, diagramem i planem leczenia150 zł
Test PET350 zł
Kiretaż zamknięty za ząb70 zł
Kiretaż otwarty za ząb100-200 zł
Kiretaż zamknięty laserem za ząb100 zł
Kiretaż zamknięty laserem za oba łuki1200 zł
Gingiwektomia za ząb200 zł
Plastyka wędzidełka250 zł
Plastyka wędzidełka laserem350 zł
Pokrywanie recesji przeszczepem łącznotkankowym1000-1200 zł
Usuwanie zmian błony śluzowej250 zł
Badanie histopatologiczneod 150 zł
Wycięcie kieszonki dziąsłowej150 zł
Płukanie kieszonki dziąsłowej plus aplikacja leku80 zł
Unieruchomienie zębów ligaturą drucianą lub kompozytową150-350 zł
Unieruchomienie zębów za pomocą włókna szklanego150 zł za punkt

Umówi się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 22 465 11 75 lub