Licówki porcelanowe, kompozytowe i pełnoceramiczne

Małe defekty da się szybko naprawić

Licówki to specjalistyczne nakładki na zęby. Używa się ich wtedy, kiedy ubytek nie może być wypełniony za pomocą klasycznej plomby. Licówki to lekkie, cienkie płatki porcelany, które doskonale spełniają się w roli przedłużenia szkliwa na zębach pierwszych i drugich.

Jak wygląda usługa

Licówki to lekkie i delikatne nakładki zębowe, które sprawdzają się w przypadku wystąpienia ubytku w cienkich zębach pierwszych i drugich. Służą nie tylko jako substytut plomby – używane są przede wszystkim w zabiegach stomatologii estetycznej, do zmiany wyglądu zęba. Licówka przypomina formą tipsa zakładanego na paznokieć – jest od niego jednak znacznie bardziej trwała. Dzięki tego typu nakładkom protetycznym możliwe jest nadanie zębowi oczekiwanego przez pacjenta kształtu i pozbycie się defektów w kolorze innym niż szkliwo.

W Varsovia Dental polecamy szczególnie licówki porcelanowe. Są one niezwykle trwałe i umożliwiają zmianę koloru, przezierności i opalescencji (współczynnik odbijania światła od powierzchni). Dzięki temu można uzyskać naturalny wygląd i kolor zęba, niezależnie od oświetlenia.

Bonding – licówki mogą być zrobione również z kompozytu. Często zamiast słowa licówki kompozytowe, tego typu estetyczną odbudowę nazywa się bondingiem. W trakcie zabiegu na szkliwo zębów nakłada się warstwami kompozyt, który dobierany jest pod względem koloru i przezierności. Zaletą bondingu jest mniejszy ubytek szkliwa i możliwość reperacji licówki w przypadku pęknięcia czy odłamania. Często licówki kompozytowe nakłada się przed ostatecznymi licówkami porcelanowymi, aby dać pacjentowi przyzwyczaić się i ocenić nowy kształt i kolor zębów.

licowki

Wskazania

Licówki pozwolą szybko rozprawić się z takimi problemami, jak:

Nieestetyczny kształt zęba

Głębokie przebarwienia

Ubytki w szkliwie

Przerwy między zębami

Przebieg

Zakładanie licówek to jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów z bardzo spektakularnymi efektami. Pierwsza wizyta w gabinecie będzie wizytą diagnostyczną – jeśli ząb, na którego chcesz założyć licówkę jest niedoleczony, to najpierw będziesz musiał zająć się walką z infekcją i próchnicą.

Podczas pierwszej wizyty związanej bezpośrednio z zakładaniem licówek, określisz stomatologowi swoje preferencje i potrzeby. Następnie przystąpi on do lekkiego zeszlifowania części szkliwa i wykonania wycisku, na podstawie którego zaprojektowane zostaną Twoje licówki. W przeciwieństwie do zabiegu zakładania koron, utrata naturalnej tkanki jest bardzo niewielka podczas zakładania licówek – tylko zaledwie kilka %.

Licówki montuje się do zębów permanentnie, za pomocą specjalnego cementu. Najpierw naturane szkliwo jest wyjaławiane, a licówki – chemicznie wygładzane by idealnie pasować do anatomii pacjenta. Po założeniu licówek, cement jest utwardzany za pomocą specjalnej lampy.

licówki Warszawa

Umów się na wizytę

Powiązane artykuły

Specjaliści

CENNIK

Licówka porcelanowa2000 zł
Licówka kompozytowaod 500 zł
Licówka pełnoceramiczna1600-2000 zł
Inlay pełnoceramiczny1200-1600 zł
Inlay kompozytowy, endokorona kompozytowa850 zł
Mock up na jeden łuk250 zł

Umówi się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 22 465 11 75 lub