Czas na powrót do pięknego uśmiechu

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się wspieraniem osób, które utraciły naturalne korony zębów, pojedyncze zęby lub całe uzębienie. Nowoczesne technologie dentystyczne pozwoliły na stworzenie doskonałych substytutów dla utraconych zębów. W naszym dziale protetycznym dowiesz się wszystkiego o koronach, mostach i protezach częściowych bądź całościowych.

Jak wygląda usługa

Do protetyka w Varsovia Dental warto udać się nie tylko po utracie zęba, ale również po jego mocnym uszkodzeniu. Stomatolog dobierze protezę na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta, następnie zostanie ona wykonana według projektu w pracowni protetycznej. Do protetyka może zgłosić się każdy, nie tylko osoba starsza. Wykonują oni nie tylko protezy całościowe, ale również dopasowane do ukruszonego zęba inlaye, onlaye i licówki, pełne korony ceramiczne, które są montowane na naturalnym korzeniu zęba a także mosty, które z łatwością doczepia się do zachowanych zębów.

Wizyta u protetyka po utracie części zęba może znacząco zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnej infekcji i uchronić od leczenia kanałowego, po którym ząb będzie pozbawiony jakichkolwiek żywych tkanek. Dobrze dopasowana proteza będzie doskonale spełniać rolę szkliwa i zwiększyć komfort życia wielu pacjentów. Nasi protetycy współpracują z implantologami, by zaproponować najskuteczniejszą i najbardziej opłacalną metodę leczenia. W Varsovia Dental wykorzystujemy tylko sprzęty i technologie renomowanych marek, takich jak LAVA i PROCERA.

protetyka

Wskazania

Wskazaniami do leczenia protetycznego są:

Znaczące ubytki w koronie zęba

Braki zębowe

Dysfunkcje i zaburzenia zgryzu

Rekonstrukcja po zabiegach chirurgicznych

Korekta estetyki zębów i twarzy

Przebieg

Przebieg zabiegu protetycznego jest zależny od tego, jaki problem występuje. Obejmuje jednak co najmniej dwie wizyty. Na pierwszej z nich specjalista zbada rodzaj ubytku i wykona pomiary oraz wyciski, niezbędne do przygotowania pasującej do anatomii pacjenta protezy. Wtedy następuje również wybór odpowiedniego kształtu, koloru i przezierności. Te wszystkie czynniki sprawiają, że dobrana odbudowa protetyczna dobrze prezentuje się wizualnie, nie odbiega kolorem od naturalnego szkliwa pacjenta i będzie solidnie spełniać jego praktyczne funkcje przez wiele lat.

Na kolejnej wizycie następują ewentualne drobne korekty kształtu wypełnienia protetycznego oraz jego umieszczenie na korzeniu, implancie lub innych zębach. Najbardziej estetycznym rozwiązaniem w Varsovia Dental jest korona pełnoceramiczna, bez dodatku metalu w technologii LAVA.

protezy zębowe warszawa śródmieście

Efekty naszej pracy

Umów się na wizytę

Powiązane artykuły

Specjaliści

CENNIK

Wkład koronowo-korzeniowy500 zł
Wkład k-k złożony550 zł
Wkład k-k podwójnie złożony600 zł
Wkład z włókna szklanego500 zł
Wkład z włókna szklanego podwójny550 zł
Wkład z włókna szklanego potrójny600 zł
Korona porcelanowa na staliod 980 zł
Margin w koronie porcelanowej na stali100 zł
Korona porcelanowa na złocie980 zł + cena złota
Korona kompozytowa600 zł
Korona ceramiczna lava na cyrkonie1800-2200 zł
Korona pełnoceramiczna1500-1800 zł
Punkt mostu na stali980 zł
Punkt mostu na cyrkonie1800-2200 zł
Zdjęcie korony200 zł
Zacementowanie korony wykonanej w innym gabinecie100 zł
Mikroproteza350 zł
Proteza całkowita1200 zł
Proteza szkieletowa1800 zł
Proteza z frezowaniem i zatrzaskami2400 zł
Naprawa protezy za punk150-200 zł
Podścielenie protezy300 zł
Wzmocnienie płyty protezy siatką150 zł
Szyna relaksacyjna miękka lub twarda500 zł
Licówka porcelanowa2000 zł
Licówka kompozytowaod 500 zł
Licówka pełnoceramiczna1600-2000 zł
Inlay pełnoceramiczny1200-1600 zł
Inlay kompozytowy, endokorona kompozytowa850 zł
Mock up800 zł
Wax up1800 zł

Umówi się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 22 465 11 75 lub