Czas na powrót do pięknego uśmiechu

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się wspieraniem osób, które utraciły naturalne korony zębów, pojedyncze zęby lub całe uzębienie. Nowoczesne technologie dentystyczne pozwoliły na stworzenie doskonałych substytutów dla utraconych zębów. W naszym dziale protetycznym dowiesz się wszystkiego o koronach, mostach i protezach częściowych bądź całościowych.

Jak wygląda usługa

Do protetyka w Varsovia Dental warto udać się nie tylko po utracie zęba, ale również po jego mocnym uszkodzeniu. Stomatolog dobierze protezę na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta, następnie zostanie ona wykonana według projektu w pracowni protetycznej. Do protetyka może zgłosić się każdy, nie tylko osoba starsza. Wykonują oni nie tylko protezy całościowe, ale również dopasowane do ukruszonego zęba inlaye, onlaye i licówki, pełne korony ceramiczne, które są montowane na naturalnym korzeniu zęba a także mosty, które z łatwością doczepia się do zachowanych zębów.

Wizyta u protetyka po utracie części zęba może znacząco zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnej infekcji i uchronić od leczenia kanałowego, po którym ząb będzie pozbawiony jakichkolwiek żywych tkanek. Dobrze dopasowana proteza będzie doskonale spełniać rolę szkliwa i zwiększyć komfort życia wielu pacjentów. Nasi protetycy współpracują z implantologami, by zaproponować najskuteczniejszą i najbardziej opłacalną metodę leczenia. W Varsovia Dental wykorzystujemy tylko sprzęty i technologie renomowanych marek, takich jak LAVA i PROCERA.

protetyka

Wskazania

Wskazaniami do leczenia protetycznego są:

Znaczące ubytki w koronie zęba

Braki zębowe

Dysfunkcje i zaburzenia zgryzu

Rekonstrukcja po zabiegach chirurgicznych

Korekta estetyki zębów i twarzy

Przebieg

Przebieg zabiegu protetycznego jest zależny od tego, jaki problem występuje. Obejmuje jednak co najmniej dwie wizyty. Na pierwszej z nich specjalista zbada rodzaj ubytku i wykona pomiary oraz wyciski, niezbędne do przygotowania pasującej do anatomii pacjenta protezy. Wtedy następuje również wybór odpowiedniego kształtu, koloru i przezierności. Te wszystkie czynniki sprawiają, że dobrana odbudowa protetyczna dobrze prezentuje się wizualnie, nie odbiega kolorem od naturalnego szkliwa pacjenta i będzie solidnie spełniać jego praktyczne funkcje przez wiele lat.

Na kolejnej wizycie następują ewentualne drobne korekty kształtu wypełnienia protetycznego oraz jego umieszczenie na korzeniu, implancie lub innych zębach. Najbardziej estetycznym rozwiązaniem w Varsovia Dental jest korona pełnoceramiczna, bez dodatku metalu w technologii LAVA.

protezy zębowe warszawa śródmieście

Efekty naszej pracy

Czytaj więcej

Protetyka zębów Warszawa – jak wygląda wizyta konsultacyjna i dalsze leczenie protetyczne w naszym wykonaniu?

Nasz zespół zawsze stara się, by Państwa doświadczenia podczas wizyty były jak najbardziej pozytywne. Aby tak było, zapewniamy:

  • przyjazną, empatyczną atmosferę;

Świetny profesjonalista oprócz ogromnych zasobów specjalistycznej wiedzy i lat doświadczenia, musi mieć także empatię. Wiemy, że u niektórych pacjentów przyjście do dentysty wiąże się z dużym stresem. Nasz zespół zawsze z ogromną wyrozumiałością i cierpliwością podchodzi do potrzeb osób, które trafiają do naszej kliniki, dbając o ich komfort na każdym etapie leczenia – od pierwszych konsultacji, przez leczenie protetyczne Warszawa, po wizyty kontrolne. Wierzymy, że najlepsze efekty można osiągnąć wtedy, gdy wykorzystanie zaawansowanej aparatury medycznej i materiałów dentystycznych łączy się z takim pozytywnym, empatycznym nastawieniem do pacjentów.

  • fachowe doradztwo;

Wystarczy pobieżne zapoznanie się z naszym cennikiem, żeby przekonać się, jak różnorodne rozwiązania oferuje współczesna protetyka zębów Warszawa. Zawsze dokładnie zapoznajemy się z Państwa przypadkiem, by następnie dokładnie zaplanować leczenie. Nie wszystkie decyzje są podyktowane jedynie względami medycznymi. Część z nich uzależniona jest od prywatnych preferencji pacjenta, jak też i od jego możliwości budżetowych. To dla nas bardzo istotne, żeby mogli Państwo dysponować rzetelnymi informacjami na temat takiej oferty jak mostek na zęby, korona czy proteza całkowita. Przybliżymy Państwu, czym charakteryzują się warianty pełnoceramiczne, kompozytowe i porcelanowe.

  • wyczerpujące odpowiedzi na wszelkie pytania.

Leczenie protetyczne w Warszawie może rodzić sporo pytań. Zdajemy sobie sprawę z tego, że osoby, które odwiedzają klinikę, mogą czuć stres wynikający z tego, że nie mają świadomości, jakie działania zostaną przeprowadzone w obrębie jamy ustnej. Dbamy o to, żeby nie mieli Państwo żadnych wątpliwości w związku z zaplanowanym leczeniem. W przystępny sposób przybliżamy, na czym polegają poszczególne etapy, co wyraźnie zwiększa spokój pacjentów i pacjentek.

 

Protetyka stomatologiczna Warszawa – czym wyróżnia się nasze podejście?

Specjalista, podejmujący się leczenia z obszaru tak złożonej dziedziny, jak protetyka musi także nieprzerwanie aktualizować swoją wiedzę. Współczesne rozwiązania technologiczne sprawiły, że leczenie, które kiedyś wiązało się z bólem i niedogodnościami, dziś przebiega sprawnie i warunkach niestresowych. Podobnie zmieniły się także efekty leczenia. Most protetyczny oraz inne rozwiązania, oferowane przez nas w klinice w Warszawie zostały opracowane w taki sposób, by wygląd protezy w niczym nie odbiegał od naturalnego wyglądu zębów. Aby specjalista, realizujący leczenie protetyczne (protetyka stomatologiczna Warszawa) mógł, był w stanie osiągnąć takie efekty, musi nieprzerwanie śledzić najnowsze rozwiązania, dokształcać się na szkoleniach i być stale gotowym do nauki.

Protetyka (Warszawa) jest fascynującą dziedziną, którą od lat zgłębiamy, poświęcając czas na ciągłe aktualizowanie naszych informacji. W ambitny sposób podchodzimy do naszej pracy i cieszymy się, że możemy wykorzystywać nasze kompetencje i dbać o Państwa uśmiech. Gorąco zapraszamy do skontaktowania się z naszymi ekspertami, by dowiedzieć się więcej o takich rozwiązaniach jak most protetyczny oraz o innych usługach protetycznych.

 

Kompleksowe leczenie zębów – protetyka Warszawa – protezy zębowe Warszawa

Oprócz leczenia protetycznego oferujemy Państwu także szereg innych rozwiązań, które pozwalają naszym pacjentom całościowo zadbać o zdrowe uzębienie i o piękny wygląd zębów. Zależało nam na tym, żeby w jednym miejscu mogli Państwo otrzymać pomoc z zakresu ortodoncji, periodontologii, stomatologii estetycznej, chirurgii stomatologii, implantologii i nie tylko. Niezależnie od tego, czy rozważają Państwo mostek na zęby, czy może w planach macie Państwo zwykłą wizytę kontrolną – zaproponujemy profesjonalną, rzetelną opiekę stomatologiczną.

Szyna relaksacyjna miękka Warszawa – Szyna relaksacyjna na zęby Warszawa – Szyna relaksacyjna twarda Warszawa – Varsovia Dental – protetyk Warszawa 

Protetyk Warszawa – Szyny relaksacyjne

Szyny relaksacyjne na zęby to jeden z rodzajów aparatów ortodontycznych, które służą do poprawy ustawienia zębów oraz korygowania wad zgryzu. Są one stosowane zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Szyna relaksacyjna twarda Warszawa- szyna relaksacyjna miękka Warszawa

Istnieją dwa rodzaje szyn relaksacyjnych: twarda oraz miękka. Szyna relaksacyjna twarda jest wykonana z twardego materiału, dzięki czemu jest bardziej trwała i skuteczna w korygowaniu wad zgryzu. Natomiast szyna relaksacyjna miękka jest wykonana z miękkiego materiału, co sprawia, że jest mniej uciążliwa dla pacjenta i lepiej dopasowuje się do kształtu jamy ustnej.

Szyny relaksacyjne są przeznaczone do noszenia przez określony czas, zazwyczaj kilka godzin dziennie. Noszenie szyny relaksacyjnej powoduje rozluźnienie mięśni twarzy oraz skrzydła nosowe, co pozytywnie wpływa na ustawienie zębów.

Szyna relaksacyjna na zęby Warszawa

Jeśli chcesz skorzystać z szyn relaksacyjnych na zęby, warto udać się do doświadczonego specjalisty w Warszawie. Dentysta na podstawie badania stomatologicznego oraz oceny stanu uzębienia pacjenta, będzie mógł zdecydować, która szyna relaksacyjna będzie najodpowiedniejsza dla danego pacjenta.

Umów się na wizytę

Powiązane artykuły

Specjaliści

CENNIK

Wkład koronowo-korzeniowy650 zł
Wkład k-k złożony750 zł
Wkład z włókna szklanego650 zł
Wkład z włókna szklanego podwójny750 zł
Wkład koronowo-korzeniowy typu Rhein950 zł
Korona porcelanowa na metalu1800 zł
Margin w koronie porcelanowej na metalu100 zł
Korona porcelanowa na złocie1800 zł + cena złota
Korona kompozytowa1000 zł
Korona ceramiczna lava na cyrkonie2700 zł
Korona E-MAX2700 zł
Punkt mostu na metalu1800 zł
Punkt mostu na cyrkonie2700 zł
Zdjęcie korony250 zł
Zacementowanie korony wykonanej w innym gabinecie250 zł
Mikroproteza450 zł
Proteza całkowita1800 zł
Proteza szkieletowa2600 zł
Podścielenie protezy450 zł
Wzmocnienie płyty protezy siatką250 zł
Szyna relaksacyjna miękka lub twardaOd 800 zł
Licówka porcelanowa2200 zł
Licówka kompozytowa wykonana w pracowni1000 zł
Most tymczasowy na włóknie szklanym 1 punkt800 zł
Most tymczasowy typu Maryland odbudowa jednego punktu1800 zł
Inlay pełnoceramiczny2000 zł
Inlay kompozytowy, endokorona kompozytowa1200 zł
Mock up dwa łuki800 zł
Wax up dwa łuki1800 zł
Kontrola pół roku po leczeniu protetycznym150 zł
Kolejne kontrole po leczeniu protetycznym150 zł

Umów się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 516 940 400 lub