Stomatologia dziecięca

Zdrowe zęby od najmłodszych lat

W Varsovia Dental przed poważnymi zabiegami zawsze przeprowadzamy szereg badań, które pozwalają nam na określenie stopnia rozwoju infekcji lub wady i zaplanowanie odpowiedniej terapii. Korzystamy tylko z najnowocześniejszych sprzętów do diagnostyki obrazowej RTG I technologii diagnostycznych, które pozwalają nam na osiągnięcie precyzyjnych wyników i zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa pacjentów.

Jak wygląda usługa

Nasza klinika jest przyjazna najmłodszym pacjentom. Staramy się, aby ich pierwszy kontakt ze stomatologiem nie zakończył się paniką i płaczem. Specjalnie dla dzieci, które nie są oswojone z wizytami w gabinetach dentystycznych, przygotowaną mamy opcję specjalnych wizyt adaptacyjnych, podczas których specjalista w dziedzinie pedodoncji przekona Twoją pociechę, że stomatologa nie trzeba się bać.

Nie warto zwlekać z rozpoczęciem walki z próchnicą. Jej rozwój nawet na zębach mlecznych może prowadzić do późniejszych komplikacji, które bezpośrednio będą przekładać się na zdrowie zębów stałych i przyzębia. Rozwój bakterii może prowadzić do głębokich infekcji korzeni zębowych oraz okalających go tkanek i nieleczony prowadzi nawet do paradontozy. W Varsovia Dental, poza właściwym leczeniem, przygotowany mamy również profilaktyczny zabieg lakowania zębów naturalną żywicą, który wygładza nierówne powierzchnie zęba, ograniczając liczbę miejsc przyjaznych rozwojowi bakterii.

Z leczeniem ortodontycznym nie warto zwlekać. Wady zgryzu pogłębiają się z wiekiem, dlatego dobrze za młodu wyposażyć naszą pociechę w ortodontyczny aparat ruchomy. Ta metoda może znacząco poprawić układ zębów w szczęce i zapobiec pogłębianiu się dysfunkcji zgryzu, które mogą prowadzić do poważnych powikłań w późniejszych latach.

Warstwa 45a

Wskazania

Odwiedź razem ze swoją pociechą stomatologa dziecięcego w Varsovia Dental:

Gdy zauważysz u niego dolegliwości bólowe w obrębie jamy ustnej

W przypadkach nieodpowiedniego wyrzynania się zębów

Jeśli zaobserwujesz dysfunkcję w przeżuwaniu lub układzie żuchwy i zębów

Co najmniej raz na pół roku, w celu kontroli stanu zdrowia jamy ustnej

Przebieg

Przy pracy z najmłodszymi pacjentami niezwykle istotne jest zapewnienie im maksymalnego komfortu. To dlatego posiadamy opcję wizyty adaptacyjnej, na której dziecko zapozna się z przeznaczeniem poszczególnych urządzeń używanych w gabinecie stomatologicznym. Dzięki temu będzie mogło lepiej zrozumieć pracę dentysty i sens korzystania z jego usług.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów profilaktycznych, wykonywanym u najmłodszych pacjentów jest lakowanie. Polega ono na pokryciu określonego fragmentu szkliwa specjalnym lakierem z naturalnej żywicy. Zmniejsza ona ilość naturalnych bruzd i zagłębień na powierzchni zęba, a co za tym idzie – redukuje ilość powierzchni, sprzyjających rozwojowi bakterii.

Umów się na wizytę

Powiązane artykuły

Uzupełnianiem braków zębowych po ekstrakcji

Pacjenci często pytają, kiedy najlepiej uzupełnić brak zęba po ekstrakcji. Najlepszym rozwiązaniem jest uzupełnienie pustej przestrzeni zaraz po wygojeniu zębodołu,... View Article

Specjaliści

CENNIK

Pierwsza wizyta adaptacyjnabezpłatne
Kolejna wizyta adaptacyjna50 zł
Wypełnienie kompozytowe w zębie mlecznym150-200 zł
Dewitalizacja80 zł
Usunięcie zęba mlecznego80-150 zł
Lakierowanie oba łuki100 zł
Lakowanie za jeden ząb80 zł
Plan leczenia i przegląd50 zł

Umówi się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 22 465 11 75 lub