Powiększanie ust kwasem hialuronowym – dla kogo?

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Kobiety w różnym wieku chętnie korzystają z tego zabiegu, ponieważ w trakcie jednej sesji uzyskuje się efekt pełnych i uwydatnionych ust, o idealnym kształcie, przy jednoczesnym nawilżeniu.

Kiedy warto pomyśleć o zabiegu?

Powiększanie ust to zabieg skierowany do osób, które nie są zadowolone z ich kształtu, rozmiaru i struktury, lub też chcą wyrównać asymetrię.
Powiększanie ust kwasem hialuronowym najczęściej wykonuje się u osób posiadających wąskie wargi lub ze znaczną dysproporcją między wargami. Podczas zabiegu dobiera się odpowiednią objętość wstrzykiwanego kwasu, stąd też jest on odpowiedni dla Pacjentów, którzy chcą jedynie podkreślić naturalne piękno ust i delikatnie wypełnić usta.

Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust kawasem hialuronowym trwa od 15 do 30 minut. Jest to zabieg małoinwazyjny, który niesie znikome ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, stąd też jet on całkowicie bezbolesny.

Podczas zabiegu kwas hialuronowy jest wprowadzany pod skórę za pomocą strzykawki i igły. Kwas wstrzykuje się bezpośrednio w skórę ust lub na granicy czerwieni warg i skóry. Następnie delikatnie rozmasowuje się usta, aby dokładnie rozprowadzić preparat.

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, stąd też od razu po jego wykonaniu możemy bezpiecznie powrócić do codziennych czynności. Należy jednak pamiętać, aby po zabiegu  pielęgnować skórę zgodnie z zalecaniami lekarza.
powiekszanie-ust-srodmiescie

Ile kosztuje zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym?

Cena korekcji ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to koszt od 600zł. Co ważne, już jeden zabieg wystarczy, uzyskać efekt naturalnie pięknych i pełnych ust.

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Kwas hialuronowy to polisacharyd naturalnego pochodzenia, który występuje w ludzkim ciele i innych organizmach żywych. Bardzo rzadko zdarza się, że wywołuje reakcje alergiczne lub podrażnienia. Substancja jest zgodna z chemiczną budową tkanek człowieka, więc jest doskonale tolerowana oraz bezpieczna. Możliwe jest wystąpienie obrzęku oraz zaczerwienienia po zabiegu. Jest to naturalną reakcją organizmu, która samoistnie mija po okresie do 2 dni.

Jakie są efekty zabiegu powiększenia ust?

Efekty zabiegu to indywidualna kwestia każdej osoby, która decyduje się na powiększenie ust. Zwykle efekty zabiegu utrzymują się od 6 miesięcy do 12 miesięcy. Zależy to od stylu życia oraz uwarunkowania genetycznego każdego pacjenta. Częste przebywanie na słońcu i zaawansowana aktywność fizyczna przyśpiesza rozkład preparatu. Sam zabieg jest nieinwazyjny, dlatego nie ma potrzeby dodatkowej rekonwalescencji. Osoba podejmująca się powiększeniu ust może wrócić do codziennych aktywności.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust?

Zwykle z zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym mogą skorzystać wszyscy. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do zabiegu, a

  • Infekcje (opryszczka, przeziębienie, zakażenie dolnych dróg moczowych)
  • Leczenie stomatologiczne (zaleca się odczekanie minimum 2 tygodni po zakończonym leczeniu)
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Zaburzenia krzepnięcia
  • Leczenie onkologiczne

Umów się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 516 940 400 lub