Lipoliza jest to obecnie najnowocześniejsza metoda medycyny estetycznej, która pozwala na skuteczną oraz trwałą redukcję zalegającej tkanki tłuszczowej. Zabieg pozwala na nieinwazyjne modelowanie sylwetki, podbródka oraz twarzy. Polega na wprowadzeniu poprzez serię zastrzyków specjalnego preparatu, który likwiduje komórki tłuszczowe. Zabiegi tego typu są coraz częściej wybierane ze względu na bezpieczeństwo oraz tańszą drogę efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej.
Co to jest lipoliza iniekcyjna?
Lipoliza jest to innowacyjna metoda, która umożliwia redukcję tłuszczu na wybranych częściach ciała. Metoda jest zaliczana do zabiegów nieinwazyjnych. Nie wymaga skomplikowanych działań chirurgicznych oraz podawania narkozy. Zabieg polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny do wybranych obszarów ciała w celu zredukowania zbędnie zalegającej tkanki tłuszczowej. Całość polega na podaniu preparatu na miejsca występowania bezpośredniej tkanki tłuszczowej, za pomocą strzykawki. Zabieg wykorzystywany jest również do modelowania podbródka oraz poprawy kondycji skóry twarzy np. pod oczami.
Czy zabieg lipolizy iniekcyjnej boli?
Lipoliza iniekcyjna jest to nieinwazyjny zabieg. Na czas jego trwania pacjentowi zwykle podawane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Podczas zabiegu pacjent poddawany jest serii zastrzyków, a całość trwa do 30 minut. Możliwość wystąpienia bólu istnieje po zabiegu. Towarzyszyć mu mogą obrzęki, siniaki oraz zaczerwienienie. Nieprzyjemności zwykle samoistnie ustają po 4 dniach od zabiegu.
Jakie są efekty lipolizy iniekcyjnej?
Efekty lipolizy iniekcyjnej oraz ich efektywność zależy przede wszystkim od ilości wykonanych zabiegów. Rezultatami lipolizy jest:
- Utrata kilku centymetrów w obwodzie wykonanego zabiegu
- Lepszy metabolizm komórek skóry
- Lepsze mikrokrążenie
- Stymulacja regeneracji skóry
- Lepsze odżywienie skóry
Jakie są wskazania do podjęcia się lipolizy iniekcyjnej?
Zabieg wskazany jest dla pacjentów z normalną wagą lub lekką nadwagą. W przypadku osób otyłych lipoliza jest nieskuteczna. Głównym wskazaniem do podjęcia się zabiegu jest chęć redukcji tkanki tłuszczowej. Lipolizę najczęściej wykonuje się w okolicach nadmiernie gromadzącego się, ciężkiego do utracenia tłuszczu. Miejsca poddawane zabiegowi to najczęściej podbródek, broda, brzuch, pośladki, kolana oraz wokół pach.
Ile razy trzeba powtarzać zabieg lipolizy iniekcyjnej?
Konieczność powtórzenia zabiegu lipolizy iniekcyjnej zależy w dużym przypadku od ilości tkanki tłuszczowej, której chcemy się pozbyć. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, zabieg powinno się powtarzać średnio od 2 do 3 razy w odstępie kilku tygodni. Istnieją przypadki, w których wystarczający będzie tylko jeden zabieg lipolizy przynoszący odpowiednie efekty.
Jakie są przeciwwskazania do podjęcia się zabiegu lipolizy?
- Ciąża oraz karmienie piersią
- Zaburzenia krzepnięcia krwi
- Choroby wątroby i nerek
- Infekcje skórne w miejscu wstrzyknięć
- Alergie na składniki preparatu
- Nadmierna otyłość