Skąd się bierze paradontoza?

Paradontoza to efekt wielu czynników, zazwyczaj winnymi są: zła higiena jamy ustnej, płytka nazębna i kamień, uwarunkowania genetyczne, cukrzyca i inne choroby metaboliczne, ale również wady zgryzu. Leczenie paradontozy jest konieczne, a brak podjęcia leczenia może doprowadzić do powikłań i innych schorzeń jamy ustnej jak również całego organizmu.

Jak w takim razie zapobiegać paradontozie?

Najważniejsza w profilaktyce paradontozy jest higiena jamy ustnej: prawidłowe i regularne mycie zębów, masaż dziąseł i czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Szczoteczka oraz nitka do zębów nie są w stanie skutecznie doczyścić trudno dostępnych miejsc, w których najczęściej tworzy się płytka nazębna. Warto dlatego co kilka miesięcy skorzystać z profesjonalnej pomocy, jaką otrzyma się w gabinecie stomatologicznym.

Jak uniknąć paradontozy?

Żeby uniknąć nieprzyjemności jaką jest paradontoza, dwa razy w roku należy zgłosić się do higienistki stomatologicznej na zabieg piaskowania zębów. Higienistka oczyści zęby ze stałych osadów i przebarwień oraz z kamienia, którego nie możemy usunąć podczas mycia zębów w domu. Wykryje stany zapalne i ewentualnie trudno dostępne miejsca, w których zalegają osady.

Dobierze szczoteczkę do zębów, wyjaśni jak używać nici dentystycznych lub nici Super Floss, wykałaczek czy szczoteczek do przestrzeni międzyzębowych.

Szybka diagnostyka i leczenie paradontozy w Warszawie

Paradontoza to choroba zakaźna, stąd bardzo ważne jest unikanie zakażenia wywołującymi ją bakteriami. Dlatego należy zapobiegać powstaniu paradontozy i leczyć wszystkich członków rodziny.

Regularne kontrole u naszego stomatologa w Warszawie pozwolą na czas zauważyc zmiany w dziąsłach, krwawienia dziąseł, osłabienie stabilności zębów czy obniżenie poziomu kości wyrostka zębowego. Raz na kilka lat lekarz dentysta zaleca wykonanie zdjęcia rentgenologicznego jamy ustnej, żeby zdiagnozować przebieg kości, stan przyzębia i ewentualną obecność kamienia poddziąsłowego.

Profilaktyka to również odpowiednie, zdrowe odżywianie pokarmami bogatymi w witaminy i białko, jedzenie pokarmów zmuszających do gryzienia i żucia oraz racjonalny tryb życia i unikanie palenia.

Pomocne w zapobieganiu paradontozie może być wyleczenie wad zgryzu oraz regeneracja recesji dziąsłowych.

CENNIK

Konsultacja periodontologiczna z pomiarami głębokości kieszeni, diagramem przebiegu kości marginalnej i planem leczenia300 zł
Test PET350 zł
Kiretaż zamknięty za ząb150 zł
Kiretaż otwarty za ząb300 zł
Kietraż zamknięty jeden łuk980 zł
Kiretaż zamknięty laserem za ząb100 zł
Kiretaż zamknięty laserem za oba łuki1800 zł
Gingiwektomia za ząb200 zł
Plastyka wędzidełka300-500 zł
Pokrywanie recesji przeszczepem łącznotkankowym1200 zł
Usuwanie zmian błony śluzowej200-500 zł
Badanie histopatologiczne200 zł
Wycięcie kieszonki dziąsłowej200-300 zł
Płukanie kieszonki dziąsłowej plus aplikacja leku100 zł
Unieruchomienie zębów ligaturą drucianą lub kompozytową150-350 zł
Unieruchomienie zębów za pomocą włókna szklanego150 zł za punkt

Umów się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 516 940 400 lub