Opiekun pacjenta

Dla dobra i komfortu naszych pacjentów wprowadziliśmy nową funkcję w naszym gabinecie: funkcję opiekuna pacjenta stomatologicznego.
Gdy pacjent umawia się na leczenie, jego pierwszy kontakt z kliniką to recepcjonistka, kolejne to higienistka, a potem jeden bądź kilku lekarzy. W takim razie, po co wprowadzać kolejną osobę do tej grupy?

Kim jest opiekun pacjenta?

Otóż opiekun pacjenta to osoba, która ma za zadanie wspomóc pacjenta w trakcie całego procesu leczenia. To do opiekuna pacjenta można zwrócić się z nurtującymi pytaniami, również pomiędzy wizytami u lekarza. Nie każde pytanie wymaga długiej i kosztownej konsultacji na fotelu dentystycznym. To ona/on wyda pacjentowi plan leczenia, omówi kolejne kroki, przypilnuje, żeby nic nie przeoczyć, zadba o kolejność wizyt u różnych specjalistów. Znając pacjenta i jego potrzeby postara się indywidualnie dopasować terminy wizyt. Zawsze można się do niej odezwać mailowo, telefonicznie czy osobiście w klinice.

Troszkę jak recepcjonistka – ale tak naprawdę dużo, dużo więcej. Opiekun pacjenta ma nie tylko wiedzę medyczną ze stomatologii. Taka osoba wie, na czym polega i jak przebiega leczenie, a dzięki empatii i doświadczeniu może pomóc również zwalczyć wiele obaw, ułatwi komunikację z lekarzem, pomoże chętnemu pacjentowi nie utracić motywacji do osiągnięcia celu, jakim jest zdrowy i piękny uśmiech.

Karolina Cieluch – opiekun pacjenta w Varsovia Dental

W naszej klinice opiekunką pacjentów została pani Karolina Cieluch – nasza wieloletnia recepcjonistka. Powiedziałabym, że wypracowała sobie tę funkcję osobiście. Jej dbałość o przebieg leczenia pacjenta, kontrola i nadzór nad dokumentacją, cierpliwość i empatia w zarządzaniu wizytami pacjenta w klinice i zawsze obecne miłe słowo przy jednoczesnym zdecydowanym i szybkim działaniu sprawiły, że coraz więcej osób chciało, by to ona rozwiązywała problemy logistyczne i nie tylko. Dlatego bardzo nam miło przedstawić panią Karolinę w jej nowej funkcji: jeżeli tylko Państwo na to przyzwolą, stanie się ona doskonałym menadżerem Państwa potrzeb.

 

Pozdrawiam
dr Urszula Jaros-Kajdrys

Umów się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 516 940 400 lub