Invisalign – estetyczne, prawie niewidoczne aparaty ortodontyczne

Invisalign – estetyczne, prawie niewidoczne aparaty ortodontyczne

Dawniej ortodoncja kojarzyła się z długotrwałym i uciążliwym leczeniem. Obecnie metalowe łuki, zamki czy pierścienie mogą zostać zastąpione przeźroczystymi i prawie niewidocznymi nakładkami – alignerami Invisalign, które wymieniane co 14 dni, powoli ustawiają zęby w zaplanowane miejsce. Nowością jest, że tuż przed rozpoczęciem leczenia lekarz ortodonta ma możliwość zaprezentowania pacjentowi przed rozpoczęciem leczenia lekarz dzięki zaawansowanej technologii 3D ma możliwość zaprezentowania Pacjentowi na monitorze komputera poszczególne etapy leczenia, począwszy od początkowej pozycji zębów aż do końcowego ich ustawienia.

Jak działa Invisalign?

Za pomocą technologii komputerowej 3D oraz programu odwzorowującego kształt oraz położenie zębów w stosunku do siebie, analizowany jest zgryz pacjenta i ruchy jakie powinny wykonać zęby. System ClinCheck® pozwala zaplanować całkowite leczenie od pierwszej do ostatniej nakładki Invisalign oraz daje absolutną kontrolę ruchów zębów. Dzięki temu, w trakcie wizyty, lekarz z zegarmistrzowską precyzją może przesuwać pojedyncze zęby, ma też możliwość ustawienia zgryzu tak, by zęby stały prosto, a efekt końcowy był przyjazny dla stawu skroniowo – żuchwowego.

Przeźroczyste nakładki Invisalign wykonywane są na zamówienia-i wymieniane co dwa tygodnie tak, żeby zęby przesuwały się powoli, we właściwe miejsce – dzień po dniu i milimetr po milimetrze. Niewidoczne nie sprawiają problemów użytkownikowi. Mimo noszenia aparatu, uśmiech wygląda estetycznie, zęby nie zabarwiają się, łatwiejsza jest higiena, do mycia zębów, wystarczy zdjąć nakładkę .

Jakie są korzyści leczenia w systemie Invisalign ?

  • Nakładki Invisalign są prawie niewidoczne – nie są przeszkodą w życiu prywatnym i zawodowym, w razie potrzeby np. wydarzeń specjalnych można je na krótko zdjąć.
  • Można wszystko jeść: twarde owoce, barwiące buraki, kurkumę, wino czy kawę. Nakładki Invisalign nie posiadają elementów metalowych ani gumowych, nie pękną i nie zabarwią się.
  • Nie ma w ustach niewygodnych, często drażniących i alergizujących metalowych konstrukcji.
  • Łatwo zadbać o higienę jamy ustnej – po posiłku nakładki można zdjąć, a zęby wyczyścić szczoteczką oraz nitkami do zębów, jak dawniej, przed rozpoczęciem leczenia.
  • Pacjent od początku wie jak będzie przebiegało leczenie i kiedy się ono skończy oraz jakiego efektu może się spodziewać na zakończenie.

Czy lekarz stomatolog może leczyć korzystając z systemu Invisalign?

Do leczenia Invisalign, tak jak do każdego innego leczenia ortodontycznego, potrzebna jest wiedza lekarza i jego doświadczenie. Dodatkowo lekarz musi mieć certyfikat, że przeszedł szkolenie w zakresie leczenia Invisalign. W naszym gabinecie pacjent zamiast klasycznego metalowego aparatu, może poddać się leczeniu Invisalign.

Czytaj więcej

Niewidoczny aparat ortodontyczny Warszawa – wybierz nakładki Invisalign Warszawa w klinice dentystycznej Varsovia Dental! Aparat ortodontyczny Invisalign – Warszawa jest miejscem, gdzie znajdziesz najlepszych lekarzy stomatologów, mających niezbędne wieloletnie doświadczenie w stosowaniu aparatów typu przezroczyste nakładki Invisalign Warszawa.

Niewidoczny aparat ortodontyczny Warszawa

Przezroczysty aparat ortodontyczny Warszawa czy może klasyczny aparat ortodontyczny stały Warszawa – w naszej klinice masz wybór!

Niewidoczne aparaty ortodontyczne są coraz popularniejszym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy chcą poprawić swoje uzębienie, ale jednocześnie chcą uniknąć tradycyjnego, metalowego aparatu ortodontycznego. Aparat ortodontyczny invisalign Warszawa jest przykładem takiego rozwiązania, które jest niemal niewidoczne dla otoczenia.

Invisalign to przezroczysty aparat ortodontyczny, który jest wykonany z tworzywa sztucznego. Jest on dostosowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta i jest wymieniany co kilka tygodni na kolejne, dopasowane do postępu leczenia.

Innym przykładem niewidocznego aparatu ortodontycznego jest przezroczyste nakładki invisalign Warszawa, które  dyskretnie poprawiają ułożenie zębów. Aparat ortodontyczny stały Warszawa to przykład takiego rozwiązania, które jest skuteczne i jednocześnie dyskretne.

Decyzja o zastosowaniu niewidocznego aparatu ortodontycznego zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i poziomu skomplikowania jego wady zgryzu. Lekarz ortodonta jest w stanie doradzić, które rozwiązanie będzie najlepsze dla danej osoby.