Protetyka stomatologiczna

Dział stomatologii w Warszawie zajmujący się rekonstrukcją i rehabilitacją narządu żucia. U pacjentów, którzy utracili część lub wszystkie swoje zęby, albo mają je znacznie uszkodzone, lekarz protetyk przywraca pierwotne warunki zgryzowe. Odbudowy protetyczne oparają się o pozostałe w jamie ustnej zęby pacjenta lub o wstawione przez chirurga implanty.

W zależności od sytuacji w jamie ustnej, odbudowy te mogą być założone na stałe (korony porcelanowe, mosty protetyczne zacementowane na naturalnych zębach lub implantach) lub mogą to być wyjmowane protezy.

Wyjmowane protezy trzymają się na zębach za pomocą klamer. Mogą również być przymocowane do koron protetycznych za pomocą rygli, teleskopów czy zasów, co znacząco zmniejsza ich ruchomość i zwiększa komfort procesu gryzienia.

W Varsovii Dental w ramach protetyki stomatologicznej wykonujemy protezy akrylowe, szkieletowe i acetalowe.

Razem z pacjentem analizujemy jego uzębienie i przygotowujemy taki plan leczenia protetycznego, który przy danej sytuacji w jamie ustnej, najlepiej dostosowany jest do potrzeb i preferencji pacjenta.

Protetyka zajmuje się również estetyką naszego uśmiechu.

Odbudowuje zniszczoną tkankę zęba.

Na przykład przy pomocy wkładów koronowo-korzeniowych: metalowych lanych, z włókna szklanego lub ceramicznych. Wkłady zakotwiają protetyczną odbudowę korony anatomicznej zęba w przeleczonym kanałowo korzeniu. Umożliwiają odbudowę zębów nawet przy prawie całkowitej utracie jego nadziąsłowej części. Niezbędnym warunkiem jest dobrze przeleczony endodontycznie korzeń bez zmian okołowierzchołkowych.

Korona protetyczna to protetyczna odbudowa znacznego ubytku korony klinicznej zęba, na przykład w wyniku rozległej próchnicy

Zalety koron protetycznych to estetyczny wygląd nieodbiegający od naturalnych zębów, ułatwienie gryzienia, zdrowe przyzębie, trwałość, brak przebarwień. Korona protetyczna może być również częścią mostu protetycznego zastępującego braki zębowe.

W klinice stomatologicznej Varsovia Dental w Warszawie wykonujemy klasyczne korony porcelanowe na podbudowie metalowej, na którą napalana jest porcelana. Pacjent decyduje czy metalowa podbudowa będzie ze stali czy ze złota. Dzięki podbudowie ze złota możemy uzyskać ładnieszy, cieplejszy kolor porcelany.

Najestetyczniejszą i najbardziej naturalnie wyglądającą odbudową jest korona pełnoceramiczna, bez metalu. Do podbudowy używa się tlenku glinu ( PROCERA) czy tlenku cyrkonu jak w koronie porcelanowej LAVA. Wykonujemy również mosty techniką LAVA. Charakteryzują się one wysoka estetyką i trwałością.

Prace protetyczne w warszawskiej klinice Varsovia Dental

Do prac protetycznych zaliczamy też licówki pełnoceramiczne, które w estetyczny sposób odbudowują nam powierzchnie do licowania przebarwione np.: przez lekarstwa (tetracykliny), wiek, używki, lecznie kanałowe, ułamane kanty zęba czy powierzchnie wypełnione dużymi, nieestetycznymi wypełnieniami.

Licówki pełnoceramiczne umożliwiają zmianę kształtu i koloru zębów, przy zachowaniu przezierności i opalescencji czyli rozpraszania światła na powierzchni. Dzięki temu można uzyskać naturalny wygląd i pewność, że w każdym oświetleniu będą wyglądały jak prawdziwe zęby. A wszystko to przy niedużej ingerencji w tkanki zęba.

Inlaye, onlaye, overlaye to pełnoceramiczne wkłady służące do odbudowy utraconych tkanek zęba. Są to,wykonane w laboratorium protetycznym, wypełnienia, indywidualnie odlane i dopasowane do ubytków zęba. Mają nie tylko piękny, naturalny wygląg, zapewniają również wysoki komfort funkcji gryzienia i żucia, dzięki twardości zbliżonej do naturalnych zębów.

Piękna i funkcjonalna odbudowa protetyczna przywraca nam radość i komfort życia

Protetyka – Warszawa – Varsovia Dental – tel. +48 22 465 11 75.