Blog stomatologiczny

INVISALIGN
NIEWIDOCZNE APARATY ORTODONTYCZNE

Invisalign to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego z wykorzystaniem zaawansowanej technologii 3D. Umożliwia ona przygotowanie i zaprezentowanie pacjentowi wszystkich etapów przesunięcia zębów aż do uzyskania pożądanego ich ustawienia. Leczenie prowadzone jest przy pomocy przeźroczystych nakładek, które prostują zęby i korygują zgryz stopniowo, dzięki wymienianym co 14 dni przeźroczystym nakładkom (alignerom).

więcej o Invisalign >

wizyta dziecka u stomatologa w Warszawie

WIZYTA ADAPTACYJNA

Powinna być dla dziecka ciekawym przeżyciem niezwiązanym z bólem i stresem. Powinna mieć miejsce odpowiednio wcześnie , zanim pojawią się potrzeby lecznicze. Rzutuje na całe późniejsze nastawienie dziecka do leczenia stomatologicznego.

więcej o wizycie adaptacyjnej >

wizyta adaptacyjna dziecka u dentysty w warszawie

ZĘBY MLECZNE

Zęby mleczne, odgrywające bardzo dużą rolę w czynności żucia pokarmów i rozwoju uzębienia i to stosunkowo długo, bo przez 10 lat, winny być zachowane w jamie ustnej tak długo, jak tylko jest to możliwe.

więcej o zębach mlecznych >

Rothaariges Mdchen lacht lauthals

NAJLEPSZY MOMENT NA PIERWSZĄ WIZYTĘ U ORTODONTY

Po co iść  do ortodonty z małym dzieckiem – przecież mlecznych zębów się nie prostuje. Bardzo często rodzice twierdzą, że na wizytę u ortodonty przyjdzie czas, gdy dziecku wyrżną się stałe zęby.

więcej >

Mature couple having fun in countryside

LECZENIE PARADONTOZY.

Parodontoza jest uleczalna. Zaczyna się niewinnie od nieprzyjemnego zapachu w jamie ustnej, uczucia niesmaku, sporadycznego, niewielkiego krwawienia z dziąseł. To pierwsze sygnały, rozwoju parodontozy.  Niestety dość często ignorowane przez pacjentów.

więcej >

Sedacja, piaskowanie, profilaktyka , przegląd zębów, dentysta

PROFILAKTYKA

Po co iść  do ortodonty z małym dzieckiem – przecież mlecznych zębów się nie prostuje. Bardzo często rodzice twierdzą, że na wizytę u ortodonty przyjdzie czas, gdy dziecku wyrżną się stałe zęby.

więcej >

Tooth

CO TO JEST LECZENIE KANAŁOWE?

Jest to metoda leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba, do których dochodzi na skutek różnych czynników (głównie próchnicy). Wskutek infekcji bakteryjnej miazgi(potocznie nerwu) dochodzi do obumarcia całego zęba.

więcej >