Profilaktyka

Zamiast leczyć - zapobiegaj

Jeśli chcesz uniknąć kosztownych, długich i bolesnych terapii endodontycznych czy periodontologicznych, to warto żebyś zawczasu zadbał o odpowiednią profilaktykę schorzeń próchnicznych. Tylko codzienna pielęgnacja wspierana gabinetowymi zabiegami higienizacji gwarantuje odpowiednią ochronę i zdrowe szkliwo na lata.

Jak wygląda usługa

Odpowiednia profilaktyka może umożliwić zachowanie zdrowego i naturalnego szkliwa na wiele lat oraz uniknięcie poważnych chorób przyzębia. Jej podstawą jest codzienna, domowa higiena – odpowiednie szczotkowanie zębów, używanie płynu antybakteryjnego, oraz czyszczenie obszarów międzyzębowych za pomocą nitki. Należy też pamiętać o odpowiedniej diecie – spożywanie dużych ilości cukru równoważy się z tworzeniem idealnego środowiska do rozwoju bakterii – to właśnie dlatego powinno się unikać nadmiaru łakoci.

Codzienną pielęgnację warto wesprzeć specjalistycznymi zabiegami higienicznymi. To proste procedury, które nie wymagają wcześniejszego przygotowania i w naszym gabinecie wykonywane są przez higienistkę. Należą do nich oczyszczający skaling, piaskowanie a także polerowanie oraz wzmacniające lakierowanie lub (w przypadku młodszych pacjentów) lakowanie szkliwa. Wykonujemy również fluoryzację, która wspomaga mineralizację zębów i zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy.

Warstwa 45a

Wskazania

Jeśli posiadasz naturalne szkliwo – to wystarczający powód by co najmniej dwa razy w roku odwiedzić gabinet w celu przeprowadzenia zabiegów profilaktycznych. O higienę szczególnie dbać powinny osoby noszące aparat stały i te ze schorzeniami organicznymi.

Przebieg

Zabiegi higieniczne są szybkie i łatwe do wykonania oraz praktycznie bezbolesne. Dowiedz się, jak przeprowadzamy je w Varsovia Dental.

Skaling to zabieg, który powinno wykonywać się co najmniej dwa razy w roku. Polega na rozbiciu i usunięciu zmineralizowanych złogów kamienia nazębnego z powierzchni nad i poddziąsłowych. Zabieg wykonujemy za pomocą skalera ultradźwiękowego, ze specjalną, chłodzoną głowicą.

Piaskowanie pozwala na usunięcie przebarwień i osadów miękkich, które tworzą się na zębach szczególnie łatwo, jeśli pacjent pali tytoń lub pije kawę, herbatę czy czerwone wino. Przeprowadza się go z użyciem specjalnego preparatu, zawierającego piasek dentystyczny – specjalne drobinki, które są wydmuchiwane pod ciśnieniem i pozwalają na dokładne oczyszczenie najmniejszych zakamarków i przestrzeni międzyzębowych z bakterii i osadu. Cała procedura jest bezbolesna i trwa zazwyczaj do 15 minut. Tuż po piaskowaniu można przeprowadzić zabieg polerowania, który dodatkowo poprawia estetykę szkliwa.

Ostatnim elementem profesjonalnej higienizacji jest lakierowanie zębów. Zabieg polega na wcieraniu w szkliwo specjalistycznego preparatu mineralizującego bogatego we fluor lub bioaktywne wapno. Ta procedura znacząco wzmacnia szkliwo i zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy. Co więcej, może ona również pomóc w walce z nadwrażliwością.

Doskonałym zabiegiem higienizacyjnym dla najmłodszych pacjentów jest lakowanie. Polega ono na uszczelnieniu i wygładzeniu bruzd zębowych, za pomocą specjalnego lakieru na bazie naturalnej żywicy. Mniejsza ilość wgłębień znacząco ułatwia dziecku dokładne mycie zębów i zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji, a co za tym idzie – może uratować zarówno rodzica, jak i dziecko przed męczącymi wizytami w gabinecie stomatologicznym.

Umów się na wizytę

Powiązane artykuły

Uzupełnianiem braków zębowych po ekstrakcji

Pacjenci często pytają, kiedy najlepiej uzupełnić brak zęba po ekstrakcji. Najlepszym rozwiązaniem jest uzupełnienie pustej przestrzeni zaraz po wygojeniu zębodołu,... View Article

Specjaliści

CENNIK

Skaling (oba łuki)/(jeden łuk)120 zł/80 zł
Piaskowanie (oba łuki)120 zł
Fluoryzacja (oba łuki) 100 zł
Pakiet (skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja)280-300 zł

Umówi się na wizytę

Zadzwoń: tel. +48 22 465 11 75 lub