Dział stomatologii w Warszawie zajmujący się rekonstrukcją i rehabilitacją narządu żucia. U pacjentów, którzy utracili część lub wszystkie swoje zęby, albo mają je znacznie uszkodzone, lekarz protetyk przywraca pierwotne warunki zgryzowe. Odbudowy protetyczne oparają się o pozostałe w jamie ustnej zęby pacjenta lub o wstawione przez chirurga implanty.

W zależności od sytuacji w jamie ustnej, odbudowy te mogą być założone na stałe (korony porcelanowe, mosty protetyczne zacementowane na naturalnych zębach lub implantach) lub mogą to być wyjmowane protezy.

Wyjmowane protezy trzymają się na zębach za pomocą klamer. Mogą również być przymocowane do koron protetycznych za pomocą rygli, teleskopów czy zasów, co znacząco zmniejsza ich ruchomość i zwiększa komfort procesu gryzienia.

W Varsovii Dental w ramach protetyki stomatologicznej wykonujemy protezy akrylowe, szkieletowe i acetalowe.

Razem z pacjentem analizujemy jego uzębienie i przygotowujemy taki plan leczenia protetycznego, który przy danej sytuacji w jamie ustnej, najlepiej dostosowany jest do potrzeb i preferencji pacjenta.

Protetyka zajmuje się również estetyką naszego uśmiechu.

Odbudowuje zniszczoną tkankę zęba. Na przykład przy pomocy wkładów koronowo-korzeniowych: metalowych lanych, z włókna szklanego lub ceramicznych. Wkłady zakotwiają protetyczną odbudowę korony anatomicznej zęba w przeleczonym kanałowo korzeniu. Umożliwiają odbudowę zębów nawet przy prawie całkowitej utracie jego nadziąsłowej części. Niezbędnym warunkiem jest dobrze przeleczony endodontycznie korzeń bez zmian okołowierzchołkowych.

Korona protetyczna to protetyczna odbudowa znacznego ubytku korony klinicznej zęba, na przykład w wyniku rozległej próchnicy

Zalety koron protetycznych to estetyczny wygląd nieodbiegający od naturalnych zębów, ułatwienie gryzienia, zdrowe przyzębie, trwałość, brak przebarwień. Korona protetyczna może być również częścią mostu protetycznego zastępującego braki zębowe.

W klinice stomatologicznej Varsovia Dental w Warszawie wykonujemy klasyczne korony porcelanowe na podbudowie metalowej, na którą napalana jest porcelana. Pacjent decyduje czy metalowa podbudowa będzie ze stali czy ze złota. Dzięki podbudowie ze złota możemy uzyskać ładnieszy, cieplejszy kolor porcelany.

Najestetyczniejszą i najbardziej naturalnie wyglądającą odbudową jest korona pełnoceramiczna, bez metalu. Do podbudowy używa się tlenku glinu ( PROCERA) czy tlenku cyrkonu jak w koronie porcelanowej LAVA. Wykonujemy również mosty techniką LAVA. Charakteryzują się one wysoka estetyką i trwałością.

Prace protetyczne w warszawskiej klinice Varsovia Dental

Do prac protetycznych zaliczamy też licówki pełnoceramiczne, które w estetyczny sposób odbudowują nam powierzchnie do licowania przebarwione np.: przez lekarstwa (tetracykliny), wiek, używki, lecznie kanałowe, ułamane kanty zęba czy powierzchnie wypełnione dużymi, nieestetycznymi wypełnieniami.

Licówki pełnoceramiczne umożliwiają zmianę kształtu i koloru zębów, przy zachowaniu przezierności i opalescencji czyli rozpraszania światła na powierzchni. Dzięki temu można uzyskać naturalny wygląd i pewność, że w każdym oświetleniu będą wyglądały jak prawdziwe zęby. A wszystko to przy niedużej ingerencji w tkanki zęba.

Inlaye, onlaye, overlaye to pełnoceramiczne wkłady służące do odbudowy utraconych tkanek zęba. Są to,wykonane w laboratorium protetycznym, wypełnienia, indywidualnie odlane i dopasowane do ubytków zęba. Mają nie tylko piękny, naturalny wygląg, zapewniają również wysoki komfort funkcji gryzienia i żucia, dzięki twardości zbliżonej do naturalnych zębów.

CENNIK

Wkład koronowo-korzeniowy500 zł
Wkład k-k złożony550 zł
Wkład k-k podwójnie złożony600 zł
Wkład z włókna szklanego500 zł
Wkład z włókna szklanego podwójny550 zł
Wkład z włókna szklanego potrójny600 zł
Korona porcelanowa na staliod 980 zł
Margin w koronie porcelanowej na stali100 zł
Korona porcelanowa na złocie980 zł + cena złota
Korona kompozytowa600 zł
Korona ceramiczna lava na cyrkonie1800-2200 zł
Korona pełnoceramiczna1500-1800 zł
Punkt mostu na stali980 zł
Punkt mostu na cyrkonie1800-2200 zł
Zdjęcie korony200 zł
Zacementowanie korony wykonanej w innym gabinecie100 zł
Mikroproteza350 zł
Proteza całkowita1200 zł
Proteza szkieletowa1800 zł
Proteza z frezowaniem i zatrzaskami2400 zł
Naprawa protezy za punk150-200 zł
Podścielenie protezy300 zł
Wzmocnienie płyty protezy siatką150 zł
Szyna relaksacyjna miękka lub twarda500 zł
Licówka porcelanowa2000 zł
Licówka kompozytowaod 500 zł
Licówka pełnoceramiczna1600-2000 zł
Inlay pełnoceramiczny1200-1600 zł
Inlay kompozytowy, endokorona kompozytowa850 zł
Mock up800 zł
Wax up1800 zł