Nawet drobne defekty da się naprawić

Licówki to specjalistyczne nakładki na zęby. Stosowane są wtedy, kiedy ubytku nie można estetycznie naprawić za pomocą klasycznej plomby – najczęściej w przypadku uszkodzeń cienkich zębów przednich. Dzięki nim możliwe jest nie tylko wypełnienie luki, ale również nadanie zębowi oczekiwanego przez pacjenta kształtu. Wszystkie licówki są tworzone indywidualnie, po wykonaniu odlewu zgryzu, a ich przezierność oraz dobrana barwa sprawiają, że są nie do odróżnienia od reszty szkliwa pacjenta.

Licówka zębowa przypomina tipsy doklejane do paznokci, jest jednak dużo bardziej trwała. W zależności od preferencji pacjenta, może być wykonana z kompozytu, ceramiki lub porcelany. W naszej klinice najbardziej polecamy licówki porcelanowe, ponieważ odpowiednio zaprojektowana i założona może bezproblemowo służyć przez wiele lat.

Jak wygląda zabieg?

Proces zakładania licówki jest niezwykle prosty i nieinwazyjny. Składa się z dwóch wizyt: na pierwszej z nich pobierany jest odlew zgryzu pacjenta, po którym następuje proces projektowania licówki. Na następnej wizycie są one zakładane i permanentnie montowane za pomocą specjalnego cementu. Licówki są niezwykle wytrzymałe, mogą wpłynąć na poprawę drobnych wad zgryzu lub pełnić funkcję czysto estetyczną.

CENNIK

Licówka porcelanowa2000 zł
Licówka kompozytowaod 500 zł
Licówka pełnoceramiczna1600-2000 zł
Inlay pełnoceramiczny1200-1600 zł
Inlay kompozytowy, endokorona kompozytowa850 zł
Mock up na jeden łuk250 zł