Leczenie paradontozy

Skąd się bierze paradontoza?

Paradontoza to efekt wielu czynników, zazwyczaj winnymi są: zła higiena jamy ustnej, płytka nazębna i kamień, uwarunkowania genetyczne, cukrzyca i inne choroby metaboliczne, ale również wady zgryzu. Leczenie paradontozy jest konieczne, a brak podjęcia leczenia może doprowadzić do powikłań.

Jak w takim razie zapobiegać paradontozie?

Najważniejsza w profilaktyce paradontozy jest higiena jamy ustnej: prawidłowe i regularne mycie zębów, masaż dziąseł i czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Szczoteczka oraz nitka do zębów nie są w stanie skutecznie doczyścić trudno dostępnych miejsc, w których najczęściej tworzy się płytka nazębna.

Jak unikąć paradontozy?

Żeby uniknąć nieprzyjemności jaką jest paradontoza, dwa razy w roku należy zgłosić się do higienistki stomatologicznej na zabieg piaskowania zębów. Higienistka oczyści zęby ze stałych osadów i przebarwień oraz z kamienia, którego nie możemy usunąć podczas mycia zębów w domu. Wykryje stany zapalne i ewentualnie trudno dostępne miejsca, w których zalegają osady.

Dobierze szczoteczkę do zębów, wyjaśni jak używać nici dentystycznych lub nici Super Floss, wykałaczek czy szczoteczek do przestrzeni międzyzębowych.

Szybka diagnostyka i leczenie paradontozy w Warszawie

Paradontoza to choroba zakaźna, stąd bardzo ważne jest unikanie zakażenia wywołującymi ją bakteriami. Dlatego należy zapobiegać powstaniu paradontozy i leczyć wszystkich członków rodziny.

Regularne kontrole u naszego stomatologa w Warszawie pozwolą na czas zauważyc zmiany w dziąsłach, krwawienia dziąseł, osłabienie stabilności zębów czy obniżenie poziomu kości wyrostka zębowego. Raz na kilka lat lekarz dentysta zaleca wykonanie zdjęcia rentgenologicznego jamy ustnej, żeby zdiagnozować przebieg kości, stan przyzębia i ewentualną obecność kamienia poddziąsłowego.

Profilaktyka to również odpowiednie, zdrowe odżywianie pokarmami bogatymi w witaminy i białko, jedzenie pokarmów zmuszających do gryzienia i żucia oraz racjonalny tryb życia i unikanie palenia.

Pomocne w zapobieganiu paradontozie może być wyleczenie wad zgryzu oraz regeneracja recesji dziąsłowych.

CENNIK

Konsultacja periodontologiczna z pomiarami, diagramem i planem leczenia150 zł
Test PET350 zł
Kiretaż zamknięty za ząb70 zł
Kiretaż otwarty za ząb100-200 zł
Kiretaż zamknięty laserem za ząb100 zł
Kiretaż zamknięty laserem za oba łuki1200 zł
Gingiwektomia za ząb200 zł
Plastyka wędzidełka250 zł
Plastyka wędzidełka laserem350 zł
Pokrywanie recesji przeszczepem łącznotkankowym1000-1200 zł
Usuwanie zmian błony śluzowej250 zł
Badanie histopatologiczneod 150 zł
Wycięcie kieszonki dziąsłowej150 zł
Płukanie kieszonki dziąsłowej plus aplikacja leku80 zł
Unieruchomienie zębów ligaturą drucianą lub kompozytową150-350 zł
Unieruchomienie zębów za pomocą włókna szklanego150 zł za punkt